Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як правильно написати заяву в страхову компанію по автостраховці?

Автовласники, які стикалися з необхідністю звертатися в страхову компанію, через пошкодження їх машини, знають, що в ряді випадків страховик відмовляється оплачувати пошкодження автомобіля, мотивуючи свою відмову «відсутністю страхового випадку». Відбувається це, в ряді випадків, через те, що застрахована особа подає неправильно чи неточно оформлену заяву.


За родом занять мені часто доводиться консультувати клієнтів страхових компаній, які не знають, як правильно оформляти заяву, іншими словами – як змусити страховика платити? Зараз я розповім, як уникнути двох найпоширеніших помилок.

Помилка 1.

Отже, наприклад, вранці, вийшовши з будинку, маючи намір сісти в машину і їхати по своїх справах, ви побачили подряпини на капоті. Ви викроювати час на роботі, шукайте найближчий офіс вашої СК, і пишете заяву. У ній ви пишете так:

«Сьогодні, 28.11.2015 о 10:30, я вийшов з дому за такою-то адресою і виявив подряпину на капоті»

З таким формулюванням, як не прикро, ви, швидше за все, отримаєте відмову, оскільки співробітник страхової компанії витлумачить дану фразу як відсутність страхової події. Неясно, коли це сталося? За яких обставин?

Так писати не можна, тому що ви самі даєте страховику привід відмовити вам у виплаті.

Рекомендую писати наступним чином:

«Вчора, 27.11.2015 в 23:30, я припаркував свій автомобіль марка / модель біля будинку такого-то. Сьогодні, 28.11.2015 в 8:30, я вийшов з дому і виявив подряпину на капоті свого автомобіля, імовірно, нанесену третіми особами … ».

З такою заявою отримати відмову ви практично не можливо. Так як відмова за основним класичним пунктом – «відсутність страхової події» – не вийде.

Помилка 2.

Якщо сталася значне пошкодження (або в умовах страхування зазначене обов’язкове засвідчення всіх пошкодженні правоохоронцями), і вам необхідно викликати співробітників поліції, тоді в довідці з поліції ви ні в якому разі не повинні підписуватись під фразою правоохоронця «збиток для мене не значний. Претензій не маю »- швидше за все, ви в такому випадку також отримаєте відмову в страховій.

Вся справа в тому, що для оцінки значущості понесеного вами збитку, співробітник поліції, на самій-то справі, повинен володіти величезною кількістю інформації – кількість людей у вашій родині, середній рівень заробітку вас і кожного члена вашої родини, наявність утриманців і т.д ., що з’ясовувати йому, швидше за все, лінь, та й із вами возитися теж лінь.

Вам повинні видати паперу і завести кримінальну справу за фактом протиправної дії третіх осіб, або дати постанову про відмову в порушенні кримінальної справи. Тоді ви зробите все за договором зі страховиком, а відмовлять вам у поліції, швидше за все з формулюванням «Знайти зловмисників не представляється можливим».

Отже, тепер ви знаєте, як ні в якому разі не варто писати заяву в страхову компанію. Щасливої дороги і удачі на дорогах!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?