Новини світу кредитування та банківських послуг.

ЯК ПРАВИЛЬНО КОРИСТУВАТИСЯ КРЕДИТНОЮ КАРТКОЮ

Кредитна карта – це простий і доступний продукт банку, яким користуються мільйони людей у всьому світі. Стати володарем кредитки нескладно, набагато складніше розібратися в тому, як користуватися кредитною карткою, так як кожен банк висуває свої умови надання послуги.

ЩО ТАКЕ КРЕДИТНА КАРТА І ЯК ЇЇ ОФОРМИТИ

Кредитна карта – це звичайна пластикова картка з магнітною смугою і / або електронним чіпом. На відміну від дебетової карти, на ній знаходяться позикові кошти, а тому цей продукт можна порівняти зі споживчим кредитуванням.


Перевага її в тому, що клієнту немає необхідності звертатися в банк, стояти черги, чекати рішення, все набагато простіше – певна сума (ліміт) завжди є у вас в кишені.

Щоб стати власником кредитної картки необхідно вибрати банк, в якому ви б хотіли відкрити рахунок, залишити заявку, дочекатися рішення і випуску. Все це займає небагато часу (від 3 до 10 робочих днів), до того ж багато банківських організації надають не іменні картки, які видаються клієнту відразу ж після схвалення заявки.

Оформити заявку можна безпосередньо у відділенні банку або на сайті онлайн.

До позичальникові висуваються стандартні вимоги, які пред’являються при видачі будь-яких позик. З документів доведеться надати паспорт та ідентифікаційний код, а в окремих випадках довідку про доходи, а також додаткові документи, наприклад, закордонний паспорт або водійське посвідчення.

ПІЛЬГОВИЙ ПЕРІОД

Пільговий період (грейс-період) являє собою термін, протягом якого клієнт може погасити свою заборгованість без нарахування відсотків.

ЩО ЦЕ ТАКЕ

Скориставшись кредитним лімітом, клієнт зобов’язується погасити борг.

Існує два способи погашення, по-перше, це погашення в пільговий період без відсотків, по-друге, погашення протягом року зі сплатою всіх відсотків, що нараховуються на суму позики. Перший варіант є досить привабливим, але має багато особливостей і залежить це не тільки від конкретного пропозиції.

В середньому грейс-період становить від 20 до 55 днів. Залежно від умов договору, клієнт має право і здійснювати оплату безготівковим шляхом, і знімати гроші через банкомат. Головна умова пільгового періоду – це погашення суми боргу цілком у встановлений термін.

ЯК РОЗРАХУВАТИ

Зазвичай банки розбивають грейс-період на дві частини, а саме 30 днів, коли клієнт може скористатися коштами і 20-25 днів на їх погашення. Звідси виходить, що максимальний термін складе не більше 55 днів.

Стандартна схема розрахунку виглядає наступним чином: пільговий період дорівнює тим дням, які залишаються до закінчення місяця плюс 20-25 днів наступного місяця.

Якщо до 25 числа ви не погашаєте всю заборгованість, банк починає нараховувати відсотки виходячи з річного розрахунку на всю суму запозичених коштів.

До 25 числа доведеться внести мінімальний платіж, який буде вважатися першим платежем по кредиту, інакше банк буде зобов’язаний застосувати штрафні санкції.

НА ЯКІ ОПЕРАЦІЇ ДІЄ

В першу чергу пільговий період призначений для оплати безготівковим способом в торгових точках і в інтернеті.

Деякі банки івключают в грейс-період зняття готівки в банкоматі, переказ коштів на рахунок іншої карти, покупку електронної валюти і окремі платежі, що здійснюються за допомогою інтернет-банкінгу.

CASH BACK

Cash-back по кредитних картах – це бонуси, що нараховуються на рахунок позичальника, за оплату покупок позиковими засобами. Зазвичай повернення не перевищує 1% від суми покупки. 

ОПЛАТА ТОВАРІВ ТА ПОСЛУГ

Клієнт має право користуватися кредиткою необмежену кількість разів і це основна її перевага перед споживчим кредитом.

За допомогою кредитної картки можна оплачувати товари в магазинах і супермаркетах, рахунки в кафе і ресторанах, бензин на заправних станціях, послуги ЖКГ, покупки, здійснені в інтернет-магазині, а також багато інших товарів і послуги.

ОПЕРАЦІЇ В ІНТЕРНЕТ-БАНКУ

Більшість кредитних карт можна підключити до інтернет-банкінгу своєї кредитної організації.

Ця система дозволяє управляти рахунком і вести контроль за витрачанням коштів за допомогою мережі інтернет, а також дозволяє здійснювати покупки в реальному часі.

ЗНЯТТЯ ГОТІВКИ

Про те, як правильно користуватися кредитною карткою для зняття готівки слід вивчити свій договір з банком.

Стандартні умови такі, що при знятті готівки в банкоматі списується сума рівна 4-4,9% від суми зняття.

Якщо гроші були зняті в банкоматі чужої кредитної організації, то вона може також утримати відсоток за користування її послугами.

ЯК ГАСИТИ ЗАБОРГОВАНІСТЬ

Кращий спосіб погашення заборгованості – це оплата суми боргу в грейс-період, коли банк ще не нарахував відсотки. В інших випадках, оплата кредиту за картками не відрізняється від оплати споживчого та інших видів кредиту.

Щомісяця клієнтам відсилається СМС-повідомлення з вимогою внести певну суму до 20-25 числа. Найбільша сума відсотків сплачується на початку оплати кредиту, тому, чим швидше ви оплатите заборгованість, тим менше буде ваша переплата.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?