Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як працюють банки в зоні АТО?

Робота банківських відділень, які знаходяться в зоні дії АТО, має нестабільний характер. Паралельно із звільненням окупованих сепаратистами територій відновлюють свою роботу старі відділення і навіть починають працювати нові. Про те, як працюється банкам у Донецькій і Луганській областях. .
Станом на середу, 30 липня, на Сході України в штатному режимі обслуговували клієнтів 115 відділень ПриватБанку в Донецькій області та 22 відділення в Луганській. «Мережа працюючих банкоматів у Донецькій області збільшилась до 226, терміналів самообслуговування до 682, – стверджує заступник керівника напряму « Загальний маркетинг і реклама » ПриватБанку Олег Серга.
Ми щодня відновлюємо роботу відділень і банкоматів на звільнених територіях. На територіях в зоні бойових дій згідно з розпорядженням НБУ робота відділень припинена ».

clip_image002Кредобанк , згідно з інформацією, наданою прес-службою, з початком заворушень і АТО закрив відділення в Краматорську і переніс відділення з Горлівки в Донецьк. А в Донецьку, з початком активної фази АТО роботу відділення було призупинено на невизначений термін: до особливого розпорядження.
У Пумбі на даний момент тимчасово припинена робота 9-ти відділень, з яких сім перебувають в Донецьку, а ще два – в Горлівці. У Луганській області тимчасово призупинено роботу 3-х відділень. Всі вони знаходяться в самому Луганську.
У Укрсоцбанку , станом на 30 липня, до 15:00 працювали два відділення в Донецьку (за адресою вул. 50-річчя СРСР, 134 і проспект Ілліча, 29). Що ж до Луганської області, то тут на сьогодні відкриті відділення в Красному Лучі, Рубіжному, Алчевську, Брянці, Свердловську та Перевальську, але всі вони функціонують в закритому режимі. Решта відділення регіону не працюють як мінімум до 6 серпня поточного року.
У Райффайзен Банку Аваль , станом на 30 липня, працювали відділення в таких містах Донецької області, як Артемівськ, Волноваха, Вугледар, Дзержинськ, Димитров, Добропілля, Докучаєвськ, Маріуполь, Красноармійськ, Красний Лиман, Новоазовськ, Селидове, Слов’янськ, Старобешеве, Костянтинівка , Краматорськ і Дружківка, а також – у смт. Олександрівка, Мангуш, Гельманово і Велика Новосілка. У Луганську відкрито відділення в Златова, Старобільську, Рубіжному, Сєвєродонецьку та в селищах Троїцькому і Марківці.
Що ж до УкрСиббанку , то в Луганській області зараз працюють відділення у містах Старобільськ, Рубіжне та Сєвєродонецьк. У Донецькій області закрито відділення в містах Донецьк, Горлівка, Макіївка, Єнакієве і Шахтарськ. Відділення у Маріуполі працюють у звичайному режимі, а в Костянтинівці, Дружківці і Слов’янську – до 15:00 в пропускному режимі (у Красноармійську та Краматорську – до 16:00). Зони самообслуговування 24/7 працюють до закриття відділень у кожному з названих міст.

«В умовах нестабільної ситуації на вулицях окремих населених пунктів у регіоні, банк рекомендує клієнтам використовувати можливості інтернет-банкінгу для управління своїми рахунками. Як і раніше, під час проведення АТО, рішення про відкриття тих чи інших відділень приймаються на щоденній основі після ранкової наради регіонального керівництва і топ-менеджменту банку. Ми пильно стежимо за подіями в регіоні і готові подбати про безпеку як клієнтів, так і співробітників наших відділень », – коментує прес-служба УкрСиббанку.
Як повідомляє прес-служба Надра Банку , на сьогоднішній день не працюють 10 з 20 відділень у Донецькій області. У Донецьку працюють два відділення в центрі міста, 4 відділення тимчасово не працюють. У м. Макіївка працює 1 відділення в центрі міста, 2 відділення не працюють. У Донецькій області працюють відділення в наступних містах: Волноваха, Маріуполь, Краматорськ, Дзержинськ, Артемівськ, Слов’янськ, Єнакієве. Не працюють відділення в зоні бойових дій: Горлівка, Авдіївка, Харцизьк. У Луганській області не працює 11 з 21 відділення банку «Надра». Не працюють відділення в зоні бойових дій: 6 відділень у м. Луганськ, відділення в Лисичанську та Первомайську. Працюють у звичайному режимі відділення у містах: Свердловськ, Сєвєродонецьк, Краснодон, Антрацит, Рубіжне, Попасна, Ровеньки, Старобільськ.
«Перш за все, банк« Надра »піклується про життя і здоров’я своїх співробітників і клієнтів. На територіях, де ведуться бойові дії, в зоні проведення АТО, а також у тих містах і районах, які на сьогоднішній день контролюються терористичними угрупованнями «ДНР» і «ЛНР» і де є загроза життю і здоров’ю співробітників і клієнтів банку, банк тимчасово призупинив роботу своїх відділень. Після того, як небезпека мине, банк відразу відновлює роботу відділень у тих містах, які Визволення силами військ АТО, для того, щоб українці, які проживають на Сході, змогли оперативно скористатися банківськими послугами: отримати грошові перекази від рідних, зняти готівкові кошти, отримати пенсії або соціальні виплати, – йдеться в повідомленні прес-служби.
– Зокрема, станом на сьогодні, вже працюють відділення в Краматорську, Маріуполі, Дзержинську і Слов’янську. Банк «Надра» як банк кожної сім’ї, вважає своїм обов’язком піклуватися про фінансове благополуччя своїх клієнтів та їх сімей. Ми продовжуємо обслуговувати зарплатні проекти великих містоутворюючих підприємств регіону і забезпечувати своєчасне надходження заробітної плати та соціальних виплат працівникам підприємств та їх сім’ям, які складають основну частину жителів окремих міст регіону ».
Дельта Банк в Луганській і Донецькій областях забезпечує повноцінну працездатність 10 відділень. Робота інших відділень була припинена за рекомендацією НБУ. «Дельта Банк робить все можливе, щоб жителі східних регіонів могли здійснити самі необхідні банківські операції», – стверджують у прес-службі фінустанови.
Нагадаємо, що, починаючи з 24 липня, банки Донецької та Луганської областей працюють у надзвичайному режимі. Відповідно до інструкції НБУ, в умовах надзвичайного режиму роботи банки повинні забезпечувати фінансові трансакції і виконання платіжних доручень клієнтів незалежно від можливості проведення такої операції через систему електронних платежів.
Також регулятор дозволив своїм територіальним управлінням знищувати готівку за допомогою спеціальної фарби в умовах надзвичайного режиму роботи. Про це йдеться в постанові Нацбанку від 22 липня 2014 № 435 "Про затвердження Інструкції з організації роботи банківської системи в надзвичайному режимі", оприлюдненому на сайті НБУ.

"У разі неможливості вивезення готівки за межі територіального управління начальники територіальних управлінь забезпечують під контролем керівників підрозділу готівкового обігу і касових операцій і в межах технологічної зони контролю відеокамер типу С пошкодження готівки в грошовому сховищі територіального управління. Така готівка може бути пошкоджена спеціальною фарбою або іншим способом , що забезпечить втрату платіжних ознак готівкових грошових знаків і монет ", – йдеться в інструкції.
На сьогодні на території Донецької та Луганської областей розташовано близько 1700 банківських відділень. Найбільш актуальними для жителів регіону проблемами залишається неможливість вчасно погашати борг по кредиту, а також – довгі терміни виконання трансакцій, які, в деяких випадках затягуються до 3-4 днів. Для того, щоб вирішити першу проблему, багато банків організовують для своїх клієнтів, що проживають в даному регіоні, кредитні канікули.
Періодично банки страждають від діяльності сепаратистів. Так, наприклад, Банк Український Фінансовий Світ 14 липня на своєму сайті повідомив про те, що в головній будівлі офісу банку, на Проспекті Миру, 5, знаходяться люди у камуфляжній формі з автоматами.
«Шановні клієнти, жителі та гості міста Донецька! З метою забезпечення вашої безпеки повідомляємо, що в будівлі головного офісу банку на проспекті Миру 5 Б знаходяться люди у камуфляжній формі і з автоматами орієнтовно з суботи 12 липня. У п’ятницю 11 липня для співробітників була оголошена евакуація і на поточний момент більшість з них виїхало з міста. Будьте обережні », – йдеться в повідомленні фінустанови.
Крім цього, в зоні бойових дії АТО мають місце випадки пограбування інкасаторських машин і банківських відділень.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?