Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як працює служба безпеки банку

У чому полягає робота служби безпеки банку? Перш за все, охорона і контроль безпеки банку, захист банківської інформації, попередження шахрайських операцій. Докладніше можна зупинитися на забезпеченні безпеки процесу кредитування.

Коли потенційний клієнт оформляє кредит, йому доводиться спілкуватися з кредитним агентом, але за процесом роботи негласно стежить служба безпеки банку. Позичальник спілкується з нею тільки в особливих випадках, коли кредитний працівник приїжджає до позичальника з перевіркою застави разом з представником безпеки банку і коли інспектор-«безпечники» дзвонить позичальникові з питань кредитування клієнта.

В обов’язки служби безпеки входять: перевірка достовірності документів, довідок, які надав позичальник; збір інформації для запобігання ситуації шахрайства в операції кредитування.

Якщо позичальник прострочив платежі за кредитним договором, представник служби безпеки бере участь у з’ясуванні причин прострочення і пошуку можливостей погашення. При необхідності він зустрічається з боржником і бере участь в процесі стягнення заборгованості.

При оформленні кредиту банк вимагає довідку про доходи з місця роботи. Через індивідуальний податковий номер і номер держреєстрації за своїми джерелами представник служби безпеки знаходить інформацію про роботодавця позичальника банку.

kak_rabotaet_sluzhba_bezopasnosti_banka-300x250В базі даних, до якої має доступ «безпека», є всі зареєстровані підприємства, місця їх знаходження, телефони та інша необхідна інформація. В інтернеті є сайти, через які службою безпеки перевіряються підприємства на факт банкрутства, арешт майна, а також, чи немає цих фірм в «чорних списках» або «стоп-листах». Піддається перевірці дані про сплату податків, про неоплачених рахунках, перевіряється істинність зарплати, зазначеної позичальником в довідці про доходи. Навіть посаду позичальника перевіряється, на думку служби безпеки це теж важливо. Перевіряється, чи є у позичальника судимість, чи були зіткнення з законом. Інспектор безпеки має право зателефонувати на підприємство, де працює потенційний позичальник з питаннями про нього. Кредитна історія – теж предмет перевірки, а також перевіряється, чи виступав заявник в якості поручителя або заставодавця.

З метою ефективної роботи служба безпеки одного банку може співпрацювати зі своїми колегами з іншого банку. Практика показує, що подібний неофіційний обмін інформацією іноді ефективніше іншого офіційного джерела. Якщо такий інформаційний канал налагоджений з податковою службою, то відомості про позичальника стають більш повними. База даних ГИБДД теж може служити підходящим джерелом інформації.

Служба безпеки банку має повноваження посилати запит про позичальника в бюро кредитних історій. Якщо в якості застави виступає нерухомість, то служба безпеки може отримати виписку з Єдиного державного реєстру угод з нерухомим майном і отримана інформація порівнюється з тією, яку надав позичальник. Перевіряється навіть репутація позичальника, а також репутація підприємства, де він працює.

Після всіх можливих перевірок, у разі, якщо позичальник «чистий», служба безпеки дає добро на видачу кредиту. Але після того, як позичальник отримав кредит, робота «безпеки» ще пов’язана з регулярною перевіркою застави. Виїзд на об’єкт – прямий обов’язок служби.

Якщо позичальником виступає підприємство – юридична особа, то власне, схема перевірки клієнта така ж, але додається пунктик з приводу ділових партнерів компанії, або контрагентів. Ними можуть виступати постачальники та клієнти фірми.

Якщо трапляється, що служба безпеки з’ясує шахрайські цілі клієнта, інспектор служби має право на порушення кримінальної справи відносно обманщика. Приводом для цього можуть служити фальшиві документи або викривлена ​​інформація, яка допомогла отримати кредит.

Підводячи підсумки, констатуємо, що левова частка роботи служби безпеки забезпечує благополуччя виданого банком кредиту. Інформація в даному випадку відіграє роль щита, що знижує ризик банку накликати на свою голову проблемного клієнта. Головний біль не любить ніхто. Зайві судові розгляди тільки відволікають банк від його насущних справ. Служба безпеки прекрасно справляється зі своєю функцією.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?