Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як працює банк

Залишити вклад у банку і своєчасно його забрати з обіцяними відсотками, взяти кредит на потрібну суму і не мати претензій до нарахування відсотків протягом багатьох років незалежно від фінансової ситуації. Відправити грошовий переказ з іншого кінця світу і обов’язково своєчасно його отримати в іншому. Ці та інші очікування, які клієнт має перед банком, з яким співпрацює.
Як працює банк і від чого залежать показники його стабільності. Проста схема для наших читачів.
Відправна особистість, з якої починається робота банку – це акціонер. Юридична або фізична особа, яка вирішить дати життя новому банківському бізнесу. Акціонер вкладає свої гроші в проект або домовляється зі своїми друзями і створює групу акціонерів, гроші яких стануть фундаментом для майбутнього банку. Таким чином, банк може мати одного акціонера, який володіє 100% акцій, або декількох акціонерів.

akcioner_330x500.jpg.aspx

Щоб акціонер реалізував свою ідею життя і розвитку банківського бізнесу, йому необхідні вкладники. Це підприємства і приватні особи, які погодяться з метою отримання прибутку покласти свої гроші в банк. Краще, якщо на тривалий час, для підтримки фінансової стабільності банку. Так само існує необхідність у скромних вкладників-фізосіб, від мільйонера до пенсіонера. Вони залишають у банку свої невеликі суми, щоб захистити їх він інфляції.

vkladchik_350x468.jpg.aspx

Ресурси, які зібрав наш скромний банк, дозволяють йому здійснювати свою діяльність. Частина цих грошей йде на роботу офісу – на приміщення, відділення, зарплату співробітників і так далі. Чим більше ресурс – тим більше можливостей для влаштування офісу.

Наступна частина ресурсів – становить резерви за вкладами. Це ті кошти, з яких будуть повертатися гроші у випадку, якщо вкладник вирішить, що бажає забрати свої гроші з банку. Законодавство різних країн визначає частку зобов’язань комерційного банку, яку банк повинен тримати в резерві, у вигляді депозиту в центральному банку або у власних сховищах. В Україні з такою метою створено Фонд гарантування вкладів.

Рештою грошима можна видавати кредити під відсотки. Після повернення останніх, банк отримує можливість платити зарплату своїм працівникам, віддавати відсотки акціонеру, покривати різницю в інфляції та інші витрати.

Крім того банк пропонує вкладникам різні комісійні операції – це прийом різних платежів, переказів, обмін валют, перерахування зарплат і так далі. У їх вартість закладаються витрати банку, відрахування в державні служби, ризики.

uslugi_banka_500x546.jpg.aspx

Ось така проста схема роботи банку. Звичайно ж, під час конкуренції і розвинених послуг, технологій і методів управління бізнесом, банківський бізнес – механізм складніший. Але класичний закон – єдиний для всіх: якщо населення несе в банк свої заощадження, а боржник вчасно розплачується за рахунками, банк працює стабільно і розвиває економіку країни в цілому.

Використано матеріали з порталу  – banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?