Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як позичити гроші у приватної особи?

Взяти кредит у банку в разі, якщо ви хочете отримати на руки чималу суму, не завжди можливо. Ситуації, при яких у 100% отримують відмову, виникають досить часто. Це може бути безнадійно зіпсована кредитна історія (непогашений вчасно кредит, рішення про повернення боргу через суд і т.д.), судимість, відсутність офіційної роботи або низький дохід. Можливі й інші причини відмови банку в кредиті . Особливо це стосується кредиту готівкою .

У випадку, якщо ви не можете отримати кредит у банку, ви можете піти в мікрофінансову організацію, яка видає гроші в борг практично всім бажаючих. Однак і вони можуть в деяких випадках відмовити.

Що ж робити в такій ситуації?

Вихід простий – звернутися за позикою до приватної особи, який може надати вам необхідну суму грошей у борг під розписку . Це може бути ваш родич, друг або третя особа, що не має до вас ставлення, але бажає надати гроші, приміром, під відсоток.

Пропозиція на ринку подібних "кредитів" досить високо: багато людей готові через Інтернет або особисто запропонувати гроші в борг. Зрозуміло, найчастіше мова не йде про безкоштовну послугу: вам, як позичальнику, доведеться віддавати суму з відсотками, які, можливо, будуть навіть вище, ніж в банківській організації. Чи варто на це йти, і як оформити подібну операцію правильно?

Оформлення приватної позики158bcdd05ec5

Кредит у приватних осіб по суті не є кредитом в повному розумінні цього слова. Це скоріше позику на певний час і на певних умовах, які можуть відрізнятися від банківських.

Головний документ, що підтверджує факт передачі грошей у борг від однієї особи іншій, є розписка. Вона складається рукою позичальника і підписується кредитором. У розписці обов’язково вказуються паспортні дані обох сторін угоди, дата передачі грошей і складання самого документа, дата повернення повної суми, взятої в борг, умови надання позики (періодичність виплат, процентна ставка і т.д.). Можуть бути зазначені і штрафні санкції за неповернення боргу в строк.

Приватні позики не вимагають завірення у нотаріуса або юридичного супроводу, однак звернутися до юриста для того, щоб він зміг проконсультувати вас з усіх питань, включаючи ті, що можуть виникнути, якщо борг раптом буде не повернений вчасно.

Велику увагу слід приділити ризикам, які можуть бути присутніми у подібному заході: на відміну від юридичних осіб, які мають всі інструменти тиску на злісних неплатників, приватні особи обмежені у своїх діях.

Переваги та ризики позик у приватної особи під розписку (для позичальників)

Терміновий позику у приватної особи вигідний насамперед для тих, хто його бере. Це обумовлено декількома причинами:

– Ви можете отримати гроші в борг, минаючи ретельний контроль з боку банку, можете взяти позику, навіть якщо вам відмовили в інших місцях. Приватному кредитору неважлива ваша кредитна історія в банках, куди важливіше ваша репутація серед його знайомих.

– Ви отримуєте гроші без будь-яких додаткових формальностей. Все, що вам потрібно зробити, – це скласти розписку і вчасно повернути гроші. В залежності від умов та розміру позики, ви маєте право повертати борг частинами, в Обговорені час, або віддати всю суму відразу.

– Ви позбавлені штрафів та інших санкцій за невелику прострочення платежів. Якщо ви не можете віддати гроші в обговорені терміни з якихось причин, вам достатньо зателефонувати кредитору і обговорити це питання. Цілком можливо, що вам підуть назустріч і відстрочать повернення боргу без будь-яких штрафів та пені.

– Ви можете віддавати гроші готівкою, минаючи банківські перекази тощо

Ризик для позичальника у випадку з терміновими приватними позиками лише один: на вас можуть "повісити" борг, який ви вже повернули. Обов’язково вимагайте з кредитора розписку про отримання від вас грошей. Крім того, ви можете скласти розписку, але не отримати потрібну суму. Застрахувати себе від такої ситуації досить просто: складайте документ і залишайте свій підпис тільки після того, як отримали гроші на руки.

Ризики і переваги для кредитора

Позики у приватних осіб під відсотки (часто без застави) – ризикований, але досить прибутковий вид бізнесу. Ви можете давати в борг під відсотки й одержувати чистий прибуток без будь-яких додаткових заходів.

На жаль, ризиків тут чимало: до приватним кредиторам звертаються найчастіше ті, хто не може взяти гроші в банку. Позичальники з "групи ризику" найчастіше не мають стабільного або офіційного доходу, можуть бути злісними неплатниками, їх дуже просто "втратити", коли вони вже візьмуть гроші.

Втім, частково застрахувати себе від таких ризиків можна без особливих проблем, правильно підбираючи позичальників і коректно складаючи розписку. У разі, якщо боржник не поверне гроші, ви завжди зможете подати до суду, який часто йде назустріч саме кредиторам.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?