Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як повернути вклади «капітал» Михайлівського.

«Михайлівський» – банкрут. Вкладники банку спантеличені питанням, як швидше повернути свої гроші. Як повернути класичні депозити , вже писали . Крім банківських депозитів, «Михайлівський» в останні 2 роки пропонував клієнтам і небанківські вклади, які оформлювалися через фінансову компанію ТОВ «Інвестиційно-розрахунковий центр». Інформації про депозитні програми «Капітал +» і «Суперкапітал» на сайті банку не було. Не давав її і контакт-центр. Їх клієнтам пропонували тільки у відділеннях банку. Там же «Михайлівський» укладав з клієнтами «договір на залучення коштів» (який не є договором банківського вкладу) від імені ТОВ, сам при цьому виступав поручителем.

Кому вкладники довіряли свої гроші? Питання. ТОВ «Інвестиційно-розрахунковий центр», за даними Мін’юсту, зареєстрований в березні 2014 року. Засновники – мешканка Сімеїзу Наталія Мілюкова і Володимир Трещов із Запоріжжя. Директор компанії – Олександра Журавель. Ці люди нічим не примітні. Станом на початок 2016 року, на поточних і депозитних рахунках ТОВ перебувало 302,7 млн. гривень. Ризик співпраці з незрозумілою компанією окупався високими відсотками.

Умови «капіталів» виглядали куди краще звичайних депозитів. Відсоткова ставка до 30% і вище, повернення вкладів в будь-який час. Все б нічого, але такі вклади не захищає Фонд гарантування. Зате вони були застраховані страховою компанією «Форте».

Основний акціонер «Михайлівського» Віктор Поліщук називав цю компанію своєю. Але в грудні 2015 року фізособа з пакетом в 70%, вийшло зі складу акціонерів СК. Теж саме 4 квітня зробив глава правління СК «Форте» Юрій Топорков, у якого було 17,5% акцій.

За кілька днів до введення в банк тимчасової адміністрації, з фінансової компанії на поточні банківські рахунки вкладників, стали достроково повертатися їх «капітали» разом разом з відсотками. За інформацією НБУ , таких вкладів повернулося в «Михайлівський» на мільярд гривень. «Це збільшило навантаження на Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) з 1,6 млрд до 2,6 млрд гривень» – сказано в повідомленні НБУ. Не факт, що Фонд буде компенсувати ці вклади.

«Якщо договір у людини з фінансовою компанією, але жодна фінансова компанія не є учасником Фонду гарантування, то ми не можемо компенсувати їм такі вклади. Що стосується тих, коштів, які повернулися на рахунки банку з рахунків фінкомпанії в останні дні перед тимчасовою адміністрацією, то по ним зараз йде перевірка, якщо згодом ці рахунки і договори визнають недійсним, то виплати не будуть здійснювати. Перевіркою займається тимчасова адміністрація і юристи », – пояснює прес-служба ФГВФО.

Щоб зрозуміти, як повернути гроші вкладників фінансової компанії, журналісти зв’язались з їх представниками і зі страховою, яка такі вклади нібито гарантувала.


У «Інвестиційно-розрахункового центру» немає сайту, але є колл-центр. Оператор відразу пояснила, що компанія прямо не пов’язана з банком «Михайлівський», вони працюють на партнерських умовах. У колл-центрі кажуть, що договори по внесках від банку «Михайлівський» залишаються дійсними до цього дня. Але від відповіді на питання, як отримати свої гроші вкладникам, які потрапили до них через «Михайлівський», оператор утримується.«Банк« Михайлівський »зараз не веде операційну діяльність. Як тільки будуть актуальні дані, ми зможемо інформувати клієнтів », – відповіла вона на запитання.

Не говорять, як бути вкладникам і в компанії «Форте». Представники компанії, щось розповідати відмовились і відправили на гарячу лінію. Там спрацьовує автовідповідач, на який записано повідомлення, що фінансова компанія, пов’язана з «Михайлівським», виплатила всі гроші вкладникам фінансової компанії.

Ось весь текст: «За інформацією, отриманою від представників фінансової компанії, на рахунку яких залишилися кошти за програмами« Капітал », кошти були виплачені на поточні рахунки клієнтів банку« Михайлівський »в повному обсязі з нарахованими відсотками. Фінансова компанія виконала свої зобов’язання перед клієнтами, оскільки грошові кошти виплачені в повному обсязі відповідно до умов договору позики. Жоден страховий випадок не настав. Для отримання коштів з поточних рахунків прохання звертатися до банку «Михайлівський». Після його начитки зв’язок обривається, з оператором не з’єднує.

Фінансові організації та страхові компаній контролює Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг. Там сказали, що в разі, якщо фінансова організація подібного типу припиняє виконувати свої зобов’язання перед вкладниками, можна скаржитися регулятору.

«Людина може звернутися до нас, якщо фінкомпанія не платить. Ми запитаємо документи. Якщо будуть виявлені порушення законодавства і компанія відмовляється повертати гроші, то з нашого боку передбачений ряд заходів впливу.  », – пояснює член Нацкомфінпослуг Денис Ястреб.

Скаргу до комісії можна надіслати електронною поштою zvernenya@nfp.gov.ua. У листі потрібно вказати свою адресу, компанію, щодо якої поставлено питання, договір і описати передбачувані порушення.

Страхова, послуги якої оплачував клієнт фінкомпанії, теоретично може компенсувати можливі втрати, але ці гарантії – формальні, пояснює Ястреб.«Такий вид страхування не є ринковим, він не спрямований на кінцевого користувача фізичну особу. Якщо є таке страхування, то воно, напевно, не дуже розвинене. Це просто цивільно-правовий договір, який ніяк не пов’язаний з виконанням наших повноважень. Це вже добровільні гарантії, які компанія бажає надати своїм клієнтам, – сказав він по телефону. – Людина може купити собі таку страховку, якщо у неї потім виникнуть проблеми з цією страховою, вона може потім звертатися до нас і ми будемо цим займатися. Але ми не можемо змусити фінансові компанії гарантувати виконання своїх зобов’язань ».

Джерело: Мінфін

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?