Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?

Юристи розповіли, чи можливо повернути гроші за авіаквиток, якщо рейс відмінили через банкрутство авіакомпанії?

Якщо авіакомпанія вже визнана банкрутом і відносно такого підприємства розпочато ліквідаційну процедуру, то повернути гроші за придбані квитки практично неможливо.

Це пов’язано з тим, що з моменту винесення судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, у банкрута не виникає нових грошових зобов’язань.

Однак, якщо рейс був відмінений в той період, коли справа про банкрутство авіакомпанії вже перебувала в суді, кредитори (а до них належать і пасажири) можуть висувати свої вимоги на протязі 2 місяців з дня відкриття ліквідпроцедури.

clip_image001Слід зазначити, що задовольняються ці вимоги в порядку черговості і виходячи з тієї суми, яку вдасться виручити при продажу майна банкрута.

Для отримання відшкодування пасажиру слід звернутись з письмовою заявою до ліквідатора авіакомпанії, відомості про яку повинні бути публічними. До заяви необхідно додати докази придбання квитка і скасування рейсу.

При ігноруванні заяви слід звернутись до суду, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство авіакомпанії.

У тому ж випадку, якщо стосовно авіакомпанії ще не винесено постанову про відкриття ліквідаційної процедури, пасажири, рейси яких скасовуються, є поточними кредиторами, вимоги яких задовольняються в загальному порядку. Тобто шляхом звернення безпосередньо до авіакомпанії.

Джерело: Мінфін

Будемо вдячні за оцінку
Дуже поганоПоганоПосередньоДобреВідмінно (Поставте оцінку першим)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.