Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як повернути гроші за куплений авіаквиток?

Юристи розповіли, чи можливо повернути гроші за авіаквиток, якщо рейс відмінили через банкрутство авіакомпанії?

Якщо авіакомпанія вже визнана банкрутом і відносно такого підприємства розпочато ліквідаційну процедуру, то повернути гроші за придбані квитки практично неможливо.

Це пов’язано з тим, що з моменту винесення судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, у банкрута не виникає нових грошових зобов’язань.

Однак, якщо рейс був відмінений в той період, коли справа про банкрутство авіакомпанії вже перебувала в суді, кредитори (а до них належать і пасажири) можуть висувати свої вимоги на протязі 2 місяців з дня відкриття ліквідпроцедури.

clip_image001Слід зазначити, що задовольняються ці вимоги в порядку черговості і виходячи з тієї суми, яку вдасться виручити при продажу майна банкрута.

Для отримання відшкодування пасажиру слід звернутись з письмовою заявою до ліквідатора авіакомпанії, відомості про яку повинні бути публічними. До заяви необхідно додати докази придбання квитка і скасування рейсу.

При ігноруванні заяви слід звернутись до суду, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство авіакомпанії.

У тому ж випадку, якщо стосовно авіакомпанії ще не винесено постанову про відкриття ліквідаційної процедури, пасажири, рейси яких скасовуються, є поточними кредиторами, вимоги яких задовольняються в загальному порядку. Тобто шляхом звернення безпосередньо до авіакомпанії.

Джерело: Мінфін

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?