Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як повернути борг

Щороку тисячі людей опиняються в ситуації, коли взятий кредит виявляється абсолютно неможливо повернути. Це може бути по ряду найрізноманітніших причин: народження дитини, втрата роботи, хвороба позичальника та інше. Тоді постає питання – що робити в ситуації, що склалася?

Перш за все, потрібно спробувати домовитися з банком про відстрочення виплат. Зазвичай кредитори йдуть назустріч позичальникам, надаючи в середньому півроку на дозвіл їх фінансових труднощів. На цей період погашення частково або повністю «заморожується». Протягом цього періоду банками не висуваються ніякі штрафні санкції. Але відсоток виплат може збільшитися і вирости термін виплат.

Якщо в кредитній історії позичальник показав себе сумлінним платником, банк може прийняти рішення про реструктуризацію заборгованості або розглянути можливість перекредитування. Тоді позичальникові можуть запропонувати переоформити старий кредит, знизивши по ньому виплати за рахунок того, що збільшиться термін кредитування.

kak_vernut_dolg-300x187Якщо позичальник не може виплатити кредит з причини хвороби або втрати працездатності, то в цьому випадку зобов’язання по погашенню боргу бере на себе страховик. Саме тому варто заздалегідь застрахувати своє майно і себе при взятті в борг великих сум.

В даний час існує програма «Молода сім’я», по якій при народженні дитини виплати по кредиту можуть відсунутися за термінами на 2, а то й на 3 роки.

При тупику з виплатою кредиту варто спробувати позичити відсутню суму у знайомих, родичів або друзів. Можна домовитися з поручителями про те, щоб вони тимчасово сплатили борг позичальника. Можна звернутися за допомогою до свого роботодавця з проханням про надання позики.

Якщо ці варіанти не підходять, варто переглянути цінності і закласти їх у ломбард. Якщо зробити це на короткий термін, то подібний крок позбавить позичальника від судових розглядів у банку і в той же час у нього буде шанс викупити свої речі з ломбарду назад.

Крім того, можна скористатися експрес – кредитом, правда, в іншому банку. Слід враховувати те, що відсотки і обслуговуючий цей кредит платіж будуть високими. Тому, перш ніж пов’язувати себе ще одним кредитом, потрібно уважно все прорахувати. І, звичайно, бути готовим до того, що тепер виплати повинні проводитися не по одному, а вже за двома кредитами.

Якщо і ці варіанти не підходять, то тоді слід пошукати перекупника кредиту. Як правило, викупом заборгованостей займаються фірми, що спеціалізуються на цьому. Позичальник повинен віддати те, що купувалося в кредит, натомість на спокійний сон, так як в цьому випадку боржник не зв’язується з судом, нехай навіть ціною втрати відданої речі. А це, погодьтеся, теж вихід з ситуації, що склалася.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?