Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як поправити свою кредитну репутацію?

При розгляді кредитної заявки банк звертає увагу на безліч факторів, але сьогодні все частіше вирішальну роль відіграє кредитна історія. Причому зіграти злий жарт вона може навіть з позичальником, який ніколи не допускав прострочень по платежах.

Якщо банк не схвалює кредит без значимих причин, варто покопатися в своїй кредитній історії. Наприклад, у неї могла забратися інформація про ваших однофамільців. У банку, як і в бюро кредитних історій, працюють звичайні люди, тому помилки іноді трапляються. Зверніться в бюро кредитних історій і перевірте, чи немає в ній відомостей про чужі кредити? До того ж, якщо співробітник банку, в якому ви залишали заявку каже, що у вас є кредит в іншому банку, ви завжди можете отримати довідку з цієї кредитної організації про відсутність заборгованості, зробити це буває легше, ніж виправити помилку в бюро кредитних історій.


До речі, про довідки. Якщо в кредитній історії є інформація про простроченнях, які ви не допускали, а часу на виправлення цього документа вже немає, ви можете отримати в банку довідку про якість обслуговування кредиту. Послуга це зазвичай платна і коштує 100-200 гривень. Для отримання такого паперу потрібно звернутися в відділення банку, в якому оформлявся кредит, і пред’явити паспорт. Довідку роблять на місці. У ній вказується розмір заборгованості та міститься інформація про платежі по кредиту.

Перешкодою на шляху отримання кредиту можуть стати і кредитні карти. Справа в тому, що навіть якщо ви не користуйтеся цим шматочком пластику і тримайте його «про запас», банк все одно розглядає кредитку, як схвалений кредит, як правило, з великим лімітом. Тому перш, ніж подавати нову заявку, закрийте непотрібні кредитки.

Те ж саме стосується споживчих, автокредитів та іпотеки. Якщо у вас є схвалені заявки в банках, але кредити по ним ви з якихось причин вирішили не отримувати, варто прийти у відділення і відмовитися від цих позик, щоб вони не псували вам кредитну репутацію.

Якщо в отриманні кредиту вам відмовлено через погану платіжну дисципліну і не безпідставно, єдине, що можна порадити, – це відкласти отримання кредиту. Якщо є поточні заборгованості, простежте наступні півроку за їх своєчасним погашенням, не допускайте запізнень навіть на один день. Банки зазвичай більш пильно розглядають останні шість місяців до подачі заявки. Якщо кредитів немає – візьміть невелику позику, і на її прикладі продемонструйте банку, що можете вчасно повертати борги.

Ну і нарешті, є остання категорія позичальників, яким банки відмовлять у більшості випадків. Це боржники, які вже судилися з банками через минулі кредити. Щоб не потрапити в цю категорію, дивіться наші інструкції та підвищуйте свою фінансову грамотність!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?