Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як погашати кредити в валюті та поповнювати депозити?

Останнім часом багато хто з нас зіткнулися з труднощами, що стосуються купівлі та продажу валюти. Але як бути клієнтам банків, які мають валютні вклади і погашають доларові кредити?
Логічно, що в ситуації браку валюти, вкладники і позичальники приходять в банк, маючи при собі гривні. Як у випадку з депозитом, так і у випадку з кредитом необхідно зробити обмін валюти: чи не віртуальний, а реальний. Тобто, для цього валюта повинна бути в касі.

«Якщо клієнт хоче поповнити свій валютний депозит або поточний рахунок, маючи при собі гривню, він повинен придбати в касі банку необхідну суму в доларах або іншої потрібної валюті за курсом продажу комерційного банку на день проведення операції та відразу ж поповнити депозит або рахунок».
Таким чином, якщо клієнт вирішив поповнити доларовий депозит гривнею, а валюти в касі немає, співробітник фінустанови може відмовити йому

clip_image001

в поповненні. Це повністю відповідає законодавству і регулюється інструкціями НБУ (постанова № 450).
Якщо ж мова йде про погашення валютного кредиту, то тут у клієнта трохи більше варіантів для дій.
«При погашенні кредитів є можливість купувати валюту на міжбанківському валютному ринку. Для цього клієнт повинен подати заявку, надати оригінал кредитного договору, на якому потім робиться відмітка про факт купівлі валюти на МВРУ, а також внести необхідну суму в гривні на рахунок у банку. Купити валюту на МВРУ на поповнення депозиту не можна (не дозволене законодавством) ».
Також позичальник може скористатися традиційним способом і купити необхідну суму іноземної валюти в касі банку за поточним комерційним курсом.

«ОТП Банк вживає всі заходи для максимальної зручності погашення кредитів клієнтами банку. У касах банку на щоденній основі забезпечується необхідна сума валюти для погашення кредитів позичальниками, які розраховуються для погашення гривнею.
Навіть якщо, у виняткових обставинах, на момент звернення в касі відділення немає валюти, то банк купує для клієнта валюту на міжбанку. Тому погашення здійснюється в будь-якому випадку ».
У тому випадку, якщо співробітник банку наполегливо відмовляється провести валютообмінну операцію, а вам терміново потрібно погасити кредит, юристи радять вимагати письмову відмову. Володіючи цим документом, позичальник може попросити НБУ перевірити законність дій банківського працівника, а також – запобігти виникненню претензій банку щодо строку погашення кредиту.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?