Новини світу кредитування та банківських послуг.

ЯК ПОДІЛИТИ ПРИ РОЗЛУЧЕННІ ІПОТЕКУ ОФОРМЛЕНУ НА ОДНОГО З ПОДРУЖЖЯ

Незважаючи на те, що іпотека оформлена на одного з подружжя, які перебувають у шлюбі, житло є їхньою спільною власністю і ділиться в рівних частках.

Якщо квартира може бути фактично розділена на частки (кімнати), то кредит за згодою банку переоформляється на кожного з подружжя окремо. Якщо частки неможливо виділити (в однокімнатній квартирі), чоловік (дружина), на якого оформлений кредит, зобов’язаний продовжувати виплати.

Після закінчення виплат він може стягнути з другого з подружжя половину внесених в банк після розлучення коштів або переоформити іпотечний договір тільки на себе за згодою другої сторони і банку.


ДО ШЛЮБУ

Житло, куплене чоловіком до шлюбу, – його особиста власність. Якщо один з подружжя до шлюбу оформив іпотечний кредит, то право власності на оплачену їм до вступу в шлюб частку квартири належить йому.

Після укладення шлюбу банк за заявою оформить другу половину співпозичальником або поручителем за кредитом.

При розлученні порівну ділиться та частка квартири, яка була оплачена спільно під час шлюбу, що залишилися виплати по іпотеці можуть бути оформлені одним з наведених вище варіантів.

ПІСЛЯ ШЛЮБУ

Майно, отримане в подарунок або у спадок, є власністю одержувача, і в разі розлучення поділу не підлягає.

Після укладення шлюбу сторонами кредитний договір може бути переоформлений на чоловіка або дружину, або обидва вони можуть бути співпозичальниками. Вони солідарно відповідають за своїми зобов’язаннями, і не важливо, чи є вони співпозичальниками чи ні.

При розлученні сума боргу по іпотеці зазвичай ділиться на дві рівні частки, хоча іноді поділ може бути іншим за рішенням суду з урахуванням позиції банку, а також за наявності неповнолітніх дітей.

ШЛЮБНИЙ ДОГОВІР

Шлюбний контракт, підписаний подружжям до вступу в законні відносини або проживають у шлюбі, вирішує багато проблем поділу майна.

Нотаріально завірений шлюбний договір є документом, що визначає порядок поділу майна, у тому числі, якщо воно купується за договорами кредиту.

У шлюбному контракті описується, яким чином ділиться іпотечне майно і як компенсуються витрати однієї зі сторін

У ньому можуть бути вказані:

  • розміри компенсації боргу іншим майном і його вартість;
  • величина частки кожного з подружжя;
  • сума виплати по іпотеці кожним чоловіком;
  • розмір компенсації в разі, якщо одна зі сторін контракту відмовиться від своїх прав на частку в купленій квартирі.

ЦИВІЛЬНИЙ ШЛЮБ

На громадян, які перебувають в незареєстрованому шлюбі, не поширюються положення і норми сімейного кодексу. Якщо особами, які перебувають у цивільному шлюбі, оформлений іпотечний договір, банк укладе договір з співпозичальниками. Погашення боргу може бути індивідуальним або солідарним.

Формально квартира буде належати тій людині, на яку оформлений іпотечний договір.

Другий повинен доводити права на нерухомість в судовому порядку. При цьому потрібно підтвердити не тільки факти виплат зі спільного бюджету, а й сам факт сімейних відносин.

ВИСНОВКИ

При розпаді сім’ї розділ майна придбаного в іпотеку – складна і різноманітна процедура, яка неможлива без участі банку. Залежно від позиції та платоспроможності сторін договір може бути продовжений, переоформлений, достроково виконаний або припинений. Іноді житло продають з метою повернення боргу.

Уникнути проблем поділу майна при розриві сімейних відносин допоможе укладення шлюбного договору, в якому передбачені майбутні проблеми і шляхи виходу з них.

І, незважаючи на прекрасні стосунки до шлюбу і найкращі уявлення про майбутню спільну життя, буде дуже розсудливо укласти шлюбний контракт до весілля.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?