Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як подарувати вклад?

Напередодні нового року багато українців ламають голову над тим, щоб подарувати близьким. Коли ідеї закінчуються, пригадується народна мудрість про те, що найкращий подарунок – це книга, в якій, природно, заховані гроші.

Але книги тепер електронні, а дарувати гроші в конверті – не надто креативно. В інтернеті, звичайно, з’являється купа відео-інструкцій про те, як художньо запхнути гроші в скляну банку і дружно посміятися над дотепною метафорою, але давайте краще поговоримо про те, як здивувати свого друга або родича, подарувавши йому справжній банківський вклад.

Переваг у такого подарунка декілька:

  • По-перше, гроші будуть не просто лежати в банку, а приносити дохід;
  • По-друге, абонент не витратить їх в той же день і зможе інвестувати в майбутнє;
  • По-третє, цей подарунок він точно запам’ятає надовго.

Подарувати внесок можна кількома способами. Для тих, хто поки не готовий зовсім розпрощатися з грошима, але хоче поділитися багатством з близькою людиною, існує опція відкриття вкладу з додатковими картами. Тобто власником депозиту залишаєтеся ви, але доступ до рахунку матиме другий власник карти. Ця людина зможе поповнювати рахунок і частково знімати кошти.

Більш радикальний спосіб – оформити вклад на користь третьої особи. Таку послугу надають не всі банки, в основному великі організації. Все, що потрібно для відкриття такого депозиту – паспорт людини, що відкриває вклад і дані про майбутнього власника вкладу – його ім’я прізвище, серія та номер паспорта.

До речі, подарунковий вклад можна збирати, тобто відкрити його заздалегідь і поповнювати, заробляючи до того ж відсотки до моменту передачі договору про відкриття вкладу новому власнику. Так часто роблять батьки, які хочуть подарувати своїй дитині, наприклад, на повноліття стартовий капітал для дорослого життя.

Теоретично вклад можна подарувати, оформивши за допомогою юриста стандартний договір дарування. Але банки вкрай рідко дають згоду на такі операції. Справа в тому, що укладаючи з вами договір, банк керувався відомостями саме про вас. Наприклад, як постійному клієнтові міг надати вам підвищену ставку. А ось тому, хто буде користуватися внеском у майбутньому такий привілей запропонувати не готовий.

До вкладів, що відкривається на користь третьої особи, банки також часто пред’являють особливі вимоги. Наприклад, вимагають відкрити рахунок неодмінно в гривні або наполягають на присутності одержувача цінного подарунка.

Якщо сума подарунка не дотягує до вкладу, можна подарувати передплачену картку номіналом від 500 до 5 000 гривень. Скористатися нею одержувач зможе, як і будь-якою іншою банківською картою. Єдина різниця – неможливість поповнення або зняття готівки.

У кожному разі, банківський вклад може стати відмінним подарунком до нового року, за який вам не раз скажуть спасибі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?