Новини світу кредитування та банківських послуг.

ЯК ПІДІБРАТИ КРЕДИТ БЕЗ ПОРУЧИТЕЛІВ ГОТІВКОЮ?

Найчастіше поручительство третіх осіб носить рекомендаційних характер для позичальника, отримати позику готівкою в багатьох банках та інших організацій, що кредитують можна і не вдаючись до пошуку відповідних кандидатур, згодних виконати цю роль.

Однак кредити, оформлені без поручителів і надання додаткових довідок про доходи, навряд чи можна назвати вигідними.

КЛАСИЧНа СПОЖИВЧа ПОЗИКа

Реалії кризової ситуації такі: банки змушені більш ретельно проводити перевірку благонадійності потенційних клієнтів, а ризики від можливих порушень кредитного договору з лишком компенсувати великими процентними ставками і штрафними санкціями.

Чим менше позичальник надає відомостей про себе, що свідчать про його фінансову спроможність та «важелів тиску» (до яких відноситься поручительство і заставне забезпечення), за допомогою яких банк може мінімізувати свої можливі збитки, тим дорожче обійдеться кредит готівкою.

ОСОБЛИВОСТІ

Кредит готівкою без поручителів може бути цільовим або нецільовим:

У першому випадку позичальник вказує, на що планує витратити кошти. Наприклад, при оформленні іпотеки на будівництво, ремонт надається проектно-кошторисна документація. Або з магазина-партнера банку надається бланк-заявка на оформлення позики.

У другому випадку цілі оформлення позики вказувати і підтверджувати документально не потрібно. Такі кредити відрізняються більш високою, у порівнянні з цільовими кредитними лініями, процентною ставкою.

У багатьох банках кредитування готівкою заміщають видачею кредитних карт з встановленим лімітом.

Але оскільки цей банківський продукт побічно покликаний вилучити готівку з обігу, навчити населення здійснювати безготівкові розрахунки, зняття готівки з кредитних карт не вітається і практично завжди супроводжується додатковими комісіями для позичальника.

ВИМОГИ ДО ПОЗИЧАЛЬНИКА

З кінця минулого року багато банків були змушені посилити вимоги до потенційних позичальників:

  • Підвищилася планка віку, з якої можуть надаватися суттєві суми позики готівкою. Якщо раніше в середньому вона обмежувалася 21 роком, то тепер, за винятком поодиноких програм, це 23 роки.
  • Посилилися і вимоги до стажу на останньому місці роботи. Якщо раніше можна було зустріти необхідну тривалість від трьох місяців, то тепер – з півроку і вище.
  • Доступна сума позики стала розраховуватися відповідно до підтверджуються доходом позичальника (згідно з даними довідки або виписки-статистикою перерахувань на карту для учасників зарплатного проекту).

ПАКЕТ ДОКУМЕНТІВ

Для оформлення кредиту готівкою без поручителів можуть знадобитися наступні документи:

  • паспорт і другий документ,
  • копії сторінок трудової книжки,
  • документи що підтверджують фінансову спроможність і дохід – довідка про доходи за формою банку, виписки по рахунку.

Якщо сума позики істотна, потрібно бути готовим до надання заставного забезпечення.

ДЕ ВЗЯТИ

Підібрати кредит готівкою без поручителів готівкою можна різними способами, в залежності від того, для яких цілей потрібен позику.

Більшість банків орієнтовані на корпоративних клієнтів, тому найбільш вигідні умови, з мінімальними вимогами і лояльними умовами надаються учасникам зарплатних проектів.

Доцільно в першу чергу звернутися за позикою саме в той банк, в якому обслуговується ваша організація, а на особовий рахунок перераховується зарплата.

На вигідне отримання кредиту готівкою без поручительства можна розраховувати, маючи в своєму розпорядженні гарну кредитну історією з офіційною трудовою зайнятістю зі стажем від півроку за участю в зарплатному проекті будь-якого банку.

В іншому випадку, рішення фінансової скрути неминуче супроводжуватиметься істотними переплатами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?