Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як підібрати франшизу при страхуванні авто?

Радить провідний фахівець відділу продажів СК «Перша» :

При добровільному страхуванні наземного транспорту (КАСКО), франшиза – це ті мінімальні збитки, які не відшкодовуються страховиком при настанні страхового випадку.

Нерозуміння взаємозв’язку між вартістю поліса і франшизи часто призводить до непорозумінь, що загрожує власнику застрахованого транспортного засобу втратою грошей. Розмір франшизи виражається відсотком від вартості машини.

Франшиза за ризиками дорожньо-транспортної пригоди, протиправних дій третіх осіб, стихійних лих, пожежі – може складати від 0% до 5% від вартості транспортного засобу на вибір Страхувальника, і чим вище франшиза тим дешевше страховка. У деяких випадках при безумовній франшизі страхова компанія може нічого і не виплачувати своєму клієнтові, так як всі витрати по страховому випадку покриває франшиза.

За ризиком розкрадання безумовна франшиза встановлюється 5% (якщо вартість транспортного засобу становить до 500 тис. грн) або 10% (понад 500 тис. грн). Практично всі страховики в цьому випадку рекомендують дотримуватися принципу «скупий платить двічі» і брати страховку з мінімальною франшизою або найкраще з нульовою. Франшиза в страхуванні КАСКО вигідна, якщо: є тривалий досвід безаварійної їзди, bigКлієнту простіше самостійно оплатити дрібне пошкодження автомобіля, ніж проходити процедуру оформлення страхового випадку заради страхової виплати у розмірі кількох тисяч гривень, або максимально знизити вартість повного КАСКО.

При обов’язковому страхуванні цивільної відповідальності власників транспортних засобів, франшиза це всього лише зобов’язання з боку страхувальника компенсувати за рахунок власних коштів частину заподіяного збитку у встановлених випадках і у встановленому розмірі.

У разі встановлення договором страхування франшизи (для поліса ОСАЦВ складає 510 грн. Або 0 грн.) При виплаті страхового відшкодування сума відшкодування в будь-якому випадку розраховується за вирахуванням розміру франшизи.

При покупці поліса з франшизою 510 грн. дійсно можна заощадити 10% від вартості (в середньому це близько 100 грн. для ТЗ, зареєстрованих у Києві), а в разі заподіяного збитку третім особам втратити 510 грн.

Право вибору залишається у Клієнта, головне при оформленні поліса ОСАЦВ докладно і доступно пояснити, що таке франшиза.

Відповідає генеральний директор СК «НАСТА" :

Франшиза – це сума, яка не відшкодовується страховою компанією при настанні збитку. Вона може встановлюватися у відсотках від вартості автомобіля, або може бути виражена у фіксованій сумі. Мета застосування франшизи – зменшення кількості звернень в страхову компанію з приводу дрібних збитків, оскільки процедура врегулювання і витрати на врегулювання дрібних збитків не сильно відрізняються від врегулювання великих збитків. При виборі франшизи потрібно розуміти, що чим менше її розмір, тим вища вартість страховки. Тому, в першу чергу потрібно відповісти собі на питання, автомобіль для вас – це засіб пересування або предмет розкоші, яка вам дуже дорогий? Якщо для вас це засіб пересування, і ви готові закрити очі на дрібні пошкодження, які «на швидкість не впливають» (подряпини, відколи й т.д.), або ви в змозі їх відремонтувати за свій рахунок, тоді оптимальним варіантом буде страхування з франшизою, наприклад, у розмірі 0,50 – 1,00% від вартості автомобіля. Якщо ж це предмет розкоші, тоді краще всього страхувати автомобіль з мінімальною або нульовою франшизою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?