Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як перевіряють позичальника

Ми вже розбирали такі поняття як скоринг і фейс-контроль при подачі заявки на кредит . Давайте тепер розглянемо, що ще залишається за кадром. Що відбувається, коли ми очікуємо схвалення банком нашої заявки. Як перевіряють позичальника. У різних банках ці процедури можуть дещо відрізнятися один від одного, але в цілому основні моменти перевірки позичальника однакові.

В першу чергу це перевірка достовірності поданих документів:

Довідка про доходи з місця роботи перевіряється за кодом ОГРН і номером ІПН організації, чия печатка стоїть на довідці. Перевіряють, як правило, два моменти. Благонадійність самої організації можуть перевірити по різних інформаційних ресурсів, які останнім часом стають все більш доступними. І перевіряється також відповідність заявленої в довідці суми доходу офіційним виплатах, наприклад, по базі відрахувань до пенсійного фонду.

Також може проводитися перевірка контактів. Прозвон по домашнім, робочим і мобільних телефонів з метою підтвердження достовірності наданої інформації.

Після цього приходить черга компроматів. Якщо до цього моменту Ви кредити не брали, Вас будуть перевіряти так, як перевіряють 45позичальника потенційно небезпечного. Будуть шукати, що Ви можете приховувати від банку. Це наявність судимостей та інших правопорушень. До речі, великої ролі не грає, діюча у Вас судимість або знята. Головне, вона була, а це вже косяк.

Перевірять, яка Ваша кредитна історія і наскільки Ви були старанним позичальником раніше. Факти Вашого надання поручительства або застави також враховуються.

Якщо будь-які моменти Вашої біографії здалися підозрілими, Вас можуть перевірити за неофіційними каналами, використовуючи особисті контакти в поліції, податкової інспекції та інших контролюючих структурах.

Чому ж банки деколи навіть заставу перевіряють не так ретельно, як перевіряють позичальника. Основна мета всіх цих перевірок полягає в тому, щоб виключити факти можливого шахрайства, а також усунути банківські ризики , пов’язані з отриманням позичальником кредиту не відповідає його доходам.

Тому, якщо Ви берете великий кредит, всі вищевказані моменти як перевіряють позичальника будуть перевірятися обов’язково і більш прискіпливо. Якщо ж сума планованого кредиту невелика, то перевіряють менш скурпулезно або можуть взагалі не перевірятимуть. Особливо це стосується експрес кредитів.

Тому, знаючи, як перевіряють позичальника, розраховуйте заздалегідь свої сили і можливі варіанти розвитку подій. Ну, і вперед, до удачі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?