Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як перестати боятися іпотеки?

Не для кожної людини взяття на себе зобов’язань за іпотечним кредитом є справою легкою і необтяжливою. Дуже багато зацікавлених людей побоюються зв’язуватися з банками загалом і з іпотекою зокрема. На першому місці тут стоїть звичайнісінький страх. Разом з тим для дуже багатьох людей іпотека є життєво необхідною річчю, тому що далеко не всі мають гідні житлові умови.

clip_image002

Необхідно для початку визначитися, що основною причиною будь-якого страху є незнання. Людина не може знати про все. Але ті питання, які їй відомі, не можуть вже викликати остраху, тоді як все те, що приховано від розуміння з вини власного незнання, нас лякає. Саме тому необхідно побороти свій страх. А зробити це можливо тільки шляхом ознайомлення з іпотекою, ретельного аналізу всіх її аспектів і підводних каменів. І тоді страх перед іпотекою відступить.

Виділяють кілька основоположних питань, знаючи відповіді на які можна не побоюватися несподіванок при вступі в іпотечну систему.

1. Банк після укладення іпотечного договору може збільшити процентну ставку.

Так, такий розвиток подій можливий. Виділяють три види ставки:

    • плаваюча, відсотки якої залежать від ситуації на ринку;
    • фіксована, розмір відсотків визначений на весь період і не змінюється;
    • змішана.

У договорі на іпотечне кредитування обов’язково прописано, який вид ставки буде у вашому випадку. Тому щоб згодом не зіткнутися з даною проблемою завжди уважно вивчайте кожен пункт договору.

2. Не можна погасити іпотеку достроково.

Можна. Якщо у вас буде можливість виплатити всю суму раніше терміну, то банк буде зобов’язаний її прийняти. Достатньо тільки попередити банк за місяць про своє рішення і вам перерахують суму платежу і закриють кредит на житло.

3. Квартира, куплена по іпотеці не є власністю позичальника, тому її не можна продати, не можна навіть прописати в ній членів своєї сім’ї.

Тут дане твердження частково не відповідає дійсності. Позичальник після укладення іпотечного договору вже стає власником, тому питання прописки вирішує тільки він. Але от з питаннями продажу або дарування дійсно необхідно дозвіл банку. Але найчастіше банки завжди йдуть назустріч своїм позичальникам.

4. Квартиру в будь-який момент можуть відібрати.

Це твердження застосовується лише до злісних неплатників. У разі виникнення фінансових труднощів банк допомагає знайти компроміс.

Таким чином, не все так страшно, як спочатку здається. Достатньо тільки розібратися в іпотечній системі і можна буде в’їхати у власне житло.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?