Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як оцінити свої сили, перш ніж брати кредит?

Пропозиції банків рясніють привабливими пропозиціями: «без відсотків», «розстрочка», «без внесків», «за 5 хвилин». Але варто розуміти, що кредит – це велика відповідальність, і в майбутньому це може відбитися на вашій репутації. Про те, як правильно розрахувати свої сили і виплатити кредит легко і швидко.
Визначаємо вигідність
Процентна ставка – це найбільш наочний і ключовий фактор вигідності того чи іншого кредиту. Вона є орієнтиром для порівняння кредитних продуктів, пропонованих різними банками. При цьому набагато більшу наочність для оцінки вартості позики має розмір переплати, оскільки він враховує всі витрати, пов’язані з оформленням кредиту. Також для порівняння пропозицій банків багато хто використовує розмір щомісячного платежу.
У будь-якому випадку позичальник визначає для себе, вигідно йому брати кредит чи ні. У своєму рішенні він повинен спиратися на потреби і цілі своєї сім’ї, свої фінансові можливості – рівень доходу і можливість регулярно вносити платежі по кредиту. Якщо ж говорити про те, як вибрати кредит з оптимальною ставкою, то найрозумніше перед тим, як його оформляти, ознайомитися з умовами декількох великих банків, порівняти їх і вже потім приймати остаточне рішення.
mat_11630Накопичувати чи взяти в кредит?
Накопичувати на купівлю недоцільно в тих випадках, якщо, прорахувавши всі можливі варіанти, ви розумієте, що доведеться збирати занадто довго, і в кінцевому підсумку досягти фінансової мети вам тоді, коли це необхідно, не вдасться. Начальник управління кредитних продуктів Банку Хоум Кредит Алсу Тинчурін вважає, що в довгостроковій перспективі в деяких випадках додатковим аргументів «проти» накопичень є постійно зростаюча інфляція. Тоді процес накопичень ризикує перетворитися на «біг по колу» – скільки б ви не накопичили, гроші будуть постійно втрачати в ціні. Ну, і само собою, є ситуації, коли взяти кредит – це єдиний вихід, бо покупку зробити потрібно «тут і зараз», а вільних грошей немає.
У більшості своїй випадків кредит завжди менш вигідний, ніж нагромадження. З урахуванням того, що кредит вам доведеться виплачувати з відсотками, ціна такої покупки для вас виражається формулою X +%, де X-це ціна товару. Відповідно, якщо ви збираєте гроші на купівлю, поміщаючи їх в банк або в інші дохідні інструменти, то кінцева ціна товару для вас виражається X-%, де віднімаються відсотки, це та частина ціни, яку ви заробите на своїх заощадженнях в процесі накопичення. Це ще ми залишаємо за дужками можливі додаткові витрати, наприклад, обов’язкову страховку життя позичальника або майна, придбаного в кредит.
Виключні випадки пов’язані з фактором часу або додатковими витратами на заміщення планованої покупки. Якщо, наприклад, ви живете в орендованій квартирі, вартість оренди якої порівнянна з розмірами щомісячного платежу по іпотечному кредиту, то варіант взяття кредиту може виявитися кращим накопичення коштів на квартиру паралельно з виплатою орендної плати. Але такий кредит ще потрібно пошукати.
Оптимальним розміром щомісячного платежу по кредиту вважається 20-25% від заробітної плати. Виходячи з цього, можна визначити, яким має бути середній дохід, щоб оформити цільовий займ. Але дохід позичальника – це тільки один з факторів, який впливає на схвалення кредиту. Важливо розуміти, суму кредиту і термін. Але універсальна порада в цьому випадку: щомісячний платіж по кредиту не повинен перевищувати 40% від загального доходу сім’ї в місяць. Це той рівень виплат, який дозволить платити за кредитом з комфортом.
Якщо не розрахували сили
Пам’ятайте, що підписуючи договір з банком, ви берете на себе зобов’язання по повній виплаті кредиту. Якщо раптом сталося так, що ви не можете виплачувати кредит, є кілька шляхів. Найпростіший з них – перепозичити гроші (рефінансувати кредит). Якщо ситуація складніша – необхідно намагатися домовлятися з кредитором, просити розстрочки або реструктуризації. Банку вигідно отримувати з вас платежі по кредиту, нехай і в меншому обсязі, ніж вилучати, наприклад, заставу.
«Якщо з поважної причини у клієнта виникають труднощі з виплатою по кредиту, йому слід звернутися в банк. Його заява буде розглянута в індивідуальному порядку. Необхідно зазначити, що у клієнта при оформленні позики є можливість скористатися добровільної послугою страхування. Страховка – це додаткова фінансова «подушка безпеки», яка при настанні певних форс-мажорних обставин допомагає позичальникові виплачувати кредит ».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?