Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як отримати від страхової компанії відшкодування збитку після ДТП?

«На даний момент кожен автомобіліст в Україні користується послугами страхової компанії, яка або страхує його відповідальність перед третіми особами (ГО), або страхує повністю автомобіль (КАСКО). Маючи поліс страхування ЦВ або КАСКО, кожен автомобіліст повинен чітко знати які дії вчиняти, якщо так сталося, що він потрапив у ДТП, інакше можна опинитися біля розбитого «корита» – і своя машина пошкоджена, і за ремонт чужої платити доведеться.

І так, що робити, якщо ДТП все-таки відбулося?

1.Сразу ж зупиніть ваше ТЗ і прийміть відповідні заходи безпеки на місці ДТП:

– Увімкніть аварійну світлову сигналізацію;

– Встановіть знак аварійної зупинки.

2.Пріміте всі можливі заходи для уникнення збільшення розміру збитку, надайте першу допомогу постраждалим, у разі необхідності, викличте швидку медичну допомогу (тел. 103).

3.Немедленно з місця події повідомте про те, що трапилося по телефону в цілодобову сервісну службу Страховика, дійте відповідно до інструкцій диспетчера сервісної служби.

4.Визовіте для реєстрації події й одержання довідки про учасників та пошкодженому майні:

    big

  • у разі ДТП, викличте представників ДАІ (тел. 102);
  • у разі викрадення ТЗ або його пошкодження внаслідок протиправних дій третіх осіб – повідомте органи МВС (тел. 102);
  • у разі пожежі або вибуху – службу пожежної охорони (тел. 101);
  • у разі стихійного лиха або нападу тварин зверніться до МНС або МВС (тел. 101 або тел. 102).

Від представників уповноважених органів вимагайте надання документів, що підтверджують факт настання, причини та наслідки страхової події.

5.Не переміщайте ТЗ і предмети, пов’язані з ДТП на місці події.

6.Не погоджуйтеся на пропозицію від’їхати на узбіччя і там з’ясовувати ситуацію.

У випадку наявності інших учасників і свідків ДТП, запишіть інформацію про них: ПІБ водія, назва організації (учасника ДТП і свідків за наявності), контактні телефони, адресу, марку, модель ТЗ, держ. номер ТЗ, номер його поліса страхування і дані про страхову компанію, що видала поліс (назва, адреса та контактні телефони).

7.У разі якщо другий учасник намагається втекти з місця події, запишіть дані ТЗ, викличте і дочекайтеся на місці співробітників ДАІ, які не переміщаючи ТЗ, передайте всю інформацію про тих, що зникли співробітникам міліції.

8.До приїзду співробітників ДАІ та проходження медичного огляду не вживайте алкоголь, ліки (не входять до складу автомобільної аптечки, не прописані ААМ лікуючим лікарем);

9.После приїзду співробітників міліції на місце ДТП:

  • запишіть назву та адресу підрозділу ДАІ;
  • запишіть ПІБ та номер значка співробітника;
  • вимагайте від співробітників ДАІ надання довідки про реєстрацію ДТП із зазначенням схеми місця події.

10.Уведоміте найближчим представництво страхової компанії про обставини події.

11.Сохраняйте ТЗ або пошкоджене майно в тому стані, в якому воно знаходилося після ДТП, до тих пір, поки його не огляне представник страхової компанії (також вимагайте цього від інших учасників ДТП).

12.Предоставьте пошкоджений транспортний засіб для огляду представнику страхової компанії. До моменту отримання письмової згоди страхової компанії не проводите ніяких ремонтних робіт пошкодженого автомобіля.

На місці ДТП не слід:

1.Прізнавать свою провину.

2.Давать небудь письмові зобов’язання в тому числі майнового характеру (не плутайте з поясненнями) – необхідно обов’язково дочекатися результатів дізнання і, можливо, наступної експертизи.

3.Подпісивать небудь документи, що викликають у вас сумніви, чи з якими ви не згодні. У разі якщо співробітник ДАІ наполягає, рекомендуємо вам на протоколі власноручно написати «не згоден з викладеною в протоколі інформацією», вкажіть, з чим саме ви не згодні і поставте свій підпис.

Дотримуючись зазначених правил і порад, можна уникнути багатьох проблем, а також стресу, який пов’язаний з тим, що ви потрапили в аварію, і наступним розглядом з іншими учасниками аварії і страховою компанією.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?