Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як отримати кредитну карту, без довідки про доходи?

Кредитки настільки міцно увійшли в життя українців, що сьогодні в гаманці середньостатистичного жителя можна виявити одну-дві і більше карт від різних банків.

Отримання кредитної картки сьогодні перетворилося в найлегшу банківську процедуру – подача заявки займає не більше п’яти хвилин і може проводитися навіть через інтернет, сама карта найчастіше моментальна (видається відразу після підписання договору), а кредитні ліміти ростуть постійно.

Оформити кредитну карту без довідок про доходи пропонують 75% українських банків.

Хто може отримати?

Потенційним одержувачем кредитної картки може стати будь-яка людина з 18-21 року і до 50-65 років в залежності від вимог банку. З документів основним є паспорт, ідентифікаційний номер, а також:

  • штамп про постійну реєстрацію, іноді – в місці присутності одного з підрозділів банку-емітента картки;
  • українське громадянство.


Довідка про доходи сьогодні не є обов’язковою для отримання кредиту на карту, але її відсутність накладає певні обмеження:

Кредитний ліміт. При пред’явленні довідки і хорошої кредитної історії ліміт може бути до 100 тисяч гривень. При відсутності такого документа – не більше 10-50 тисяч гривень.

Кредитна історія. Позичальнику з поганою кредитною історією, але постійним доходом, офіційно підтвердженим довідкою, великим стажем і іншими «перевагами» частіше буде віддано перевагу по видачі кредиту, ніж позичальнику без підтвердженого доходу, але з хорошою КІ. При відсутності КІ як такої взяти кредит також непросто.

Додаткові документи для підтвердження платоспроможності. При відсутності довідки або декларації (для підприємців) банк може зажадати свідоцтва на право власності на авто або нерухомість.

Іноземним позичальникам в кредиті найчастіше відмовляють навіть при наявності довідки про доходи. Знайти банк, який кредитує громадян інших держав, сьогодні дуже складно.

Перевага зазвичай надається чинним клієнтам банку, які оформили строковий вклад, отримують заробітну плату або іншу виплату на рахунок або карту, а також недавно в термін і в повному обсязі погасили кредит. Вони можуть отримати кредитну карту навіть без довідок про доходи, взяти її за попередньою онлайн-заявкою і ліміт по кредиту буде вище.

Процес оформлення і використання

Оформлення кредитної картки без довідки про доходи нічим не відрізняється від отримання будь-якої іншої кредитки:

Подати заявку на отримання за допомогою офіційного сайту банку, обраного клієнтом. Це можна зробити і відразу по вкладці на сайті або через «особистий кабінет», якщо позичальник уже обслуговується в даному банку.

Відкрити кредитну карту без пред’явлення довідки про доходи можна в офісах і точках продажів банку. Тут необхідно заповнити анкету-опитувальник, підписати договір, отримати графік погашення і забрати карту, пред’явивши тільки паспорт.

У деяких випадках документи і кредитні карти, в тому числі і оформлені без довідок про доходи, можна отримати вдома або на роботі кур’єром. Інші кредитори пропонують доставку карт поштовою службою, що дуже зручно для жителів невеликих міст і сіл, де банківська мережа не настільки розгалужена, як у великих містах або столиці.

Після отримання карти часто необхідна її активація, вона здійснюється на сайті або по гарячій лінії банку. Після цього можна розпоряджатися коштами в рамках кредитного ліміту, зазначеного в договорі, на свій розсуд – знімати через банкомати, платити в магазинах і інтернеті, а також перераховувати гроші в рахунок податків, компослуг і штрафів.

Поповнення картки здійснюється в самому банку (банкомат, каса, веб-банкінг), а також через будь-які фінустанови (банки) і салони зв’язку. У сторонніх організаціях з кожної операції стягується комісія.

особливості кредиток

Замовити миттєву кредитну карту без надання довідок про доходи – це тільки половина справи. Такий кредит має свої нюанси:

  • ставка по ньому часто вище, оскільки банк, таким чином, страхується від неповернення боржником суми позики;
  • вимоги до платоспроможності все одно пред’являються – клієнт повинен володіти будь-яким майном, рухомим або нерухомим, часто таким підтвердженням служить водійське або пенсійне посвідчення або закордонний паспорт з відмітками про недавнє виїзді за кордон;
  • ліміт обмежений, розглядається індивідуально в залежності від ступеня платоспроможності клієнта;
  • часто відсутні додаткові опції, властиві іншим видам кредитів, – «кредитні канікули», відстрочка платежу, збільшення грейс-періоду і так далі;
  • банк має право перевірити місце працевлаштування та наявність неофіційного доходу позичальника (або офіційного, але не підтвердженого документом) дзвінком керівнику чи іншим способом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?