Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як отримати кредит під заставу автомобіля, і в яких випадках це можливо?

Отримати більшу суму у банку ви зможете тільки в тому випадку, якщо надасте майно як заставу або приведете поручителів. Знайти заставу, як правило, простіше, і частіше завжди в цій якості виступають нерухомість і автомобілі.

Кредит під заставу придбаного автомобіля

Про те, як отримати кредит під заставу нерухомості, ми вже писали . У цій статті поговоримо про те, як зайняти в банку грошей під заставу свого авто.

Найбільш поширена програма, що припускає під собою заставу машини, – це автокредит. У цьому випадку ви берете гроші в банку на покупку нового автомобіля, який одночасно виступає і заставою.

Як правило, мова йде про 70-80% від вартості купованої машини і 2-3 роках кредитування. Розмір видаваної суми безпосередньо залежить від вартості автомобіля і благонадійності позичальника. У банк ви повинні надати відомості про доходи за останні 6 місяців. Позитивна кредитна історія, відповідний вік (від 18-21 року до 60 років), російське громадянство і реєстрація в місті є обов’язковими умовами.

1274075967_c73ced916563При схваленні кредиту сума перераховується безпосередньо до продавця. Продавцем може виступати салон, а ви маєте право вибрати нову або стару машину. Особливу увагу приділяють рентабельності автомобіля, що купується: якщо ви вибрали машину, яка не відповідає вимогам банку, ви навряд чи зможете взяти кредит.

Автомобіль, як заставне майно, знаходиться в розпорядженні банку лише по документах: за фактом ви можете користуватися купленої машиною весь час – до тих пір, поки не почнете затримувати виплату кредиту, і банк не прийме рішення про продаж заставного майна.

Важливою умовою кредитування під заставу автомобіля є його страхування за програмами ОСАЦВ і КАСКО. Поліс КАСКО обов’язковий, і нерідко позичальники змушені оформляти його в тій страховій компанії, яку порекомендував банк.

Кредит під заставу ПТС автомобіля

Запорукою автомобіль може виступати і в тому випадку, якщо ви берете кредит на будь-які інші цілі. Кредити готівкою, споживчі програми та інші послуги банків можуть мати на увазі під собою заставу машини як рентабельного товару. У цьому випадку ви можете розраховувати на менші відсотки.

Як і за автокредитом, в цьому випадку ви можете і далі користуватися своїм автомобілем, але кредитору необхідно віддати один комплект ключів, страховий поліс і ПТС.

У такого кредиту є ряд важливих особливостей:

– Високі вимоги до ліквідності машини. Зокрема, найчастіше приймаються в якості застави іномарки. Вітчизняні автомобілі приймають куди рідше. Рік випуску й кілометраж також мають велике значення: чим менша машина прослужила, тим краще. Для адекватної оцінки співробітник банку може особисто перевірити стан автомобіля.

– Обов’язкове оформлення КАСКО. Навіть якщо машина і раніше була застрахована по КАСКО, власнику доведеться отримати інший поліс – вже за допомогою банку. Поліс може входити у вартість кредиту, і оформляється він тільки на кредитора.

– Менша сума кредиту. Це, як правило, 50-60% від ринкової вартості автомобіля.

Незважаючи на те, що автомобіль залишається у вас, і користуватися ним ви можете без перерви, ви не зможете сховатися з ним далеко або продати: у розпорядженні банку залишається ПТС і ряд важливих документів.

Кредит під заставу автомобіля в Ощадбанку

Ощадбанк, як «зразок» кредитування, на який рівняються багато інших банків, буде найбільш цікавий як приклад організації, яка видає подібні кредити. На яких же умовах можна отримати гроші під заставу автомобіля?

У випадку з автокредитами все просто: ви вибираєте салон і автомобіль, збираєте документи, що підтверджують доходи, і оформляєте кредит. Ощадбанк пропонує стандартну програму – кредит на покупку нових і старих автомобілів – і спеціальні партнерські програми, які передбачають під собою покупку машини тільки у виробників-партнерів банку. У першому випадку ставка становить 13-16,5%, у другому випадку може бути менше (частина відсотків виплачує партнер).

Кредит на інші цілі під заставу автомобіля в Ощадбанку отримати трохи проблематично: програм такого роду просто немає. Проте завжди можна уточнити даний момент в банку і запропонувати автомобіль в якості підтвердження свого статку при отриманні кредиту без забезпечення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?