Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як отримати кредит ОСББ

Практика об’єднуватися в ОСББ (об’єднання співвласників багатоквартирних будинків) в Україні з кожним роком стає все більш популярною. Найчастіше організації, які замінюють ЖЕК, створюють мешканці нових будинків з метою забезпечення якісного обслуговування своїх метрів.
З комунальними потребами виникає і потреба в отриманні якісних банківських послуг.
Адже фінустанови можуть допомогти у супроводі рахунків, організації накопичення коштів, а також – у видачі кредиту. Про останній – в нашій статті.
Укргазбанк видає кредити ОСББ під 16 і 17,5% річних залежно від терміну кредитування. Без застави. Наприклад, у місті Миколаївка Донецької області ОСББ отримало в банку кредит на 56 тисяч гривень. На 5 років. Кошти призначались для ремонту даху. У цей ОСББ входять два будинки по 50 квартир кожен.
«У більшості випадків ОСББ займають кошти на ті ремонтні роботи, які необхідно проводити в теплий період року. Тому основний потік клієнтів ми очікуємо з весни. Зараз у нас у роботі є кілька заявок на заміну каналізаційних труб, закупівлю труб для водопостачання та газифікації. Це ті роботи, які можна здійснити в зимовий період », – розповідає заступник директора департаменту роздрібного банкінгу Укргазбанку Микола Ільїнов.
У банку відзначають, що найчастіше кредити беруть на ремонт дахів та утеплення фасадів, а також – на ремонт ліфтів. Видають гроші тільки після того, як ОСББ надасть банку план фінансування та кошторис ремонтних робіт.
Підтвердженням платоспроможності ОСББ є документи про оплату послуг комунальних підприємств, що раніше замовляються об’єднанням мешканців, і порядок збору платежів з мешканців будинку.
«З фінансових документів – це довідка з банку про надходження на поточний рахунок за останні 12 місяців, фінансовий план ОСББ на весь термін кредитування, довідка про відсутність заборгованості перед іншими організаціями.
Найскладнішим є рішення про необхідність отримати кредиту, яке повинні прийняти не менше 60% власників. І це умови для ОСББ, які працюють більше 12 місяців. Якщо ОСББ працює від 6-ти до 12-ти місяців, рішення повинні прийняти більше 80% власників », – повідомляє Микола Ільїнов.

clip_image001

ПриватБанк видає кредити ОСББ під 24% річних. Гроші нараховують на розрахунковий рахунок. Засоби дозволяють витрачати на платежі за контрактами з організаціями, які обслуговують ОСББ, на оплату податків, зборів, зарплату і відрядні.
У кредит дають до 500 000 грн. Також встановлено пільговий період користування кредитом – 35 днів. У цей період ОСББ зобов’язане платити лише комісію – 0,9%.
Разом з кредитною лінією ОСББ має користуватися розрахунковим рахунком банку.
Банк «Національний Кредит» співпрацює з більш ніж сотнею ОСББ в Україні. Серед пропозицій з кредитування – фінансування утеплення зовнішніх стін, збереження електроенергії, ремонту, благоустрою ділянки поруч з будинком.
Позика в розмірі від 10 000 грн. під 16% річних оформляється на рік.
У Кредобанку переконані, що сегмент кредитування ОСББ в Україні не досить розвинений. Насамперед, через відсутність відповідних держпрограм.
Банкіри мають досвід кредитування подібних об’єднань в Польщі, де житлові об’єднання активно беруть кредити на капремонти старих так званих «хрущовок», утеплення стін і оновлення техніки.

clip_image002

«Члени ОСББ приймають рішення про кредитування. За нього повинні проголосувати більшість жителів. А ті, хто не згоден, але в меншості, все одно зобов’язані дослухатися до рішення зборів і оплачувати кредит. Зобов’язання розподіляють відповідно з квадратними метрами, якими володіє житель. Тобто, якщо ОСББ бере кредит, кожен член об’єднання щомісяця платить на кілька злотих більше », – коментує на сайті банку перший заступник глави правління ПАТ« Кредобанк »Марцін Куксіновіч.
Якщо ж ОСББ не може повернути борг через те, що один з жителів заборгував, об’єднання мешканців подає на боржника до суду і ним займаються колектори. Але мешканці, як правило, платять, оскільки додаткові кошти – це кілька злотих, – зазначає Куксіновіч. Крім того, за держпрограмою, якщо будинок скорочує енерговитрати на 25%, держава платить мешканцям компенсацію по кредиту.
В Україні Кредобанк має програму «ОСББ плюс». Вона дозволяє отримувати частину послуг банку безкоштовно, а також забезпечує касове обслуговування та управління рахунками ОСББ.

Умови кредитування в ОСББ

Банк

Сума

Процентна ставка

Комісія

Пільговий період користування

ПриватБанк

500000

24% річних

0,9% ежемес.

35 днів

Укргазбанк

На розсуд банку

16% річних – строком до 1 року
17,5% річних – строком від року

1% від суми кредиту – разова

Національний Кредит

Від 10 000 строком на 1 рік

16% річних

Також співпрацювати з ОСББ в листопаді 2013-го року погодилися банк «Львів», Метабанк, АктаБанк. Раніше в цих фінустановах житлові організації відкривали рахунки, зберігали депозити і здійснювали платежі. Умови співпраці зі позичковими рахунками (кредитами) обіцяють розглядати в індивідуальному порядку з кожним конкретним ОСББ.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?