Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як отримати кредит на житло людині з невеликою зарплатою

Економічна криза зачіпає всі сфери діяльності людини. Негативно вона позначається і на фінансовій сфері, в результаті чого страждає відразу і область кредитування. Всі банки переглянули свою політику і вирішили значно посилити вимоги до позичальників, особливо коли вони бажають отримати в борг від банку дуже велику грошову суму. При цьому не слід забувати про те, що платоспроможність населення зменшилася, і тепер люди задаються питанням: «Як взяти іпотеку, маючи невеликий прибуток?».


Іпотека з співпозичальником

Сьогодні іпотечні кредити самостійно виплатити дуже складно, адже розмір обов’язкового платежу часто вимірюється в десятках тисяч. Людині з невеликою заробітною платою такий кредит можуть не дати, якщо він буде забирати більше половини місячного доходу. Сімейним людям тут буде простіше, так як дружину або чоловіка, якщо вони мають постійний офіційний заробіток, можна оформити в якості співпозичальника за іпотечним кредитом.

У такому випадку всі розрахунки кредитор буде проводити виходячи із загального місячного доходу. До допомоги спів позичальника можна вдаватися і самотнім позичальникам. В такому випадку в якості помічника можна залучити когось із батьків або іншого близького родича. Важливо при цьому правильно розрахувати свою можливість виплатити кредит, адже при подібній іпотеці при простроченнях буде страждати і людина, яка погодилася стати спів позичальником.

Додаткові доходи

Найчастіше люди живуть не тільки на одну заробітну плату – багато підшукують підробіток. Звертаючись до банку за іпотекою, людині з невеликою офіційною зарплатою слід розповісти про наявність підробки або іншого джерела додатково доходу.

Бажано постаратися представити своїм словами документальне підтвердження. Наприклад, якщо додатковий дохід людина отримує від здачі нерухомості, то таким документом може стати договір оренди. Деяким банкам буває досить виписок з банку за кілька місяців, за якими можна буде відстежити суми додаткового місячного доходу.

Залучення поручителя

Важливо не плутати поняття спів позичальника і поручителя. Спів позичальник ділить з основним позичальником обов’язки і права. Поручитель всього лише стає гарантом того, що позичальник виплатить свій іпотечний борг. До поручителя банк звертається з проханням провести оплату, тільки коли у позичальника утворюються серйозні прострочення. Про це завжди слід пам’ятати людині, яка збирається взяти кредит.

Якщо у неї є сумніви з приводу можливості повернути іпотечний борг повністю у встановлені терміни, тоді краще відмовитися від залучення поручителів, так як в разі появи проблем відносини з поручителем, швидше за все, зіпсуються. І особливо це буде неприємно, коли поручителем був родич або близький друг.

Самостійні розрахунки

До звернення в банк людина може самостійно розрахувати, чи дозволяє його заробітна плата отримати іпотечний кредит певного розміру. Робиться це за допомогою спеціальних калькуляторів, які присутні на сайті кожного серйозного банку. Такі розрахунки допоможуть зрозуміти, до якого способу підвищення шансів варто вдаватися і чи варто взагалі брати на себе тягар іпотечного кредиту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?