Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як отримати кредит на розвиток бізнесу

У житті будь-якого підприємства одного разу наступає момент, коли власних коштів не вистачає і гостро потрібні додаткові гроші на розвиток бізнесу. І тоді його власник звертається за кредитом. Розглянемо, в якому випадку у підприємця більше (або менше) шансів отримати в банку позику, в які банки краще звертатися і що потрібно зробити для того, щоб підвищити шанс на отримання кредиту.

clip_image002

Отримати бізнес-кредит сьогодні

Ефективна ставка по кредитах все ще залишається високою – і це один з факторів, що ускладнюють ситуацію на ринку кредитування. З одного боку, у позичальника-підприємця не завжди є можливість повернути позичку з відсотками у повному обсязі, причому з об’єктивних причин: бізнес, що називається, «не йде».

З іншого боку, банки страхуються від «поганих» позичальників – і підвищують відсоток для «хороших». Так чи інакше, але якщо гроші на розвиток бізнесу потрібні терміново, тягнути з позикою не варто: ніхто не може гарантувати, що умови видачі кредитів найближчим часом радикально пом’якшаться. Втім, поспішати теж не варто: потрібно уважно розібратися в кредитних пропозиціях банків і вибрати те, яке оптимальним чином підходить для бізнесу. Оцінювати кредитний продукт, як і в будь-якому випадку, слід виходячи з власних фінансових можливостей і ризиків, «підстраховуючись» на випадок несприятливої ситуації.

Ідеальний позичальник

Так як отримати кредит малому бізнесу? В принципі, все реально, головне, щоб банк порахував вас вигідним позичальником. Ось базові вимоги до позичальників з малого бізнесу – вони єдині для всіх банків:

  • прибутковий стійкий бізнес, що працює від 6 місяців і більше;
  • достатню заставне забезпечення по кредиту;
  • «Хороша» кредитна історія позичальника.

Недотримання хоча б одного пункту автоматично тягне складності і тяганину при ухваленні рішення про видачу позики. З особливою настороженістю банки відносяться до останнього пункту: якщо ваша кредитна історія небездоганна, є велика ймовірність, що позику вам дадуть на більш жорстких, ніж зазвичай, умовах.

Які ж вимоги до позичальника за кредитом на розвиток бізнесу? Позичальник повинен бути резидентом України – особою підприємцем або представником юридичної особи, розташованої та зареєстрованої на території України у тому ж регіоні, де і банк-кредитор. Обов’язкова умова для отримання кредиту саме на розвиток – існування бізнесу на ринку більше 180 днів, а у випадку з юридичною особою – обмеження за розміром державної частки в статутному капіталі (не більше 49%).

Частка іноземного капіталу теж допускається, але в розмірі, що не перевищує 25-30%. В якості поручителя по кредиту може виступити фізична особа – підприємець (або декілька фізичних осіб), всі юридичні особи – учасники бізнесу і так далі.

Більшість банків просить надати матеріальне забезпечення – приватне майно власника бізнесу або корпоративне майно, дебіторську заборгованість, гарантії, земельні ділянки, нерухомість, валютні цінності й т.д. Якщо ж забезпечення по кредиту, згідно з його умовами, не потрібно, бізнесменові варто бути готовим до того, що ставка за його кредитом буде вище середньоринкової. У такому випадку банк приймає рішення про індивідуальну ставку за кредитом, виходячи з аналізу вашої конкретної бізнес-ситуації.

Як вже було сказано, обов’язкова умова для бажаючих отримати кредит на розвиток бізнесу – це відкриття позичкового рахунку в банку-кредиторі. Воно проводиться при поданні наступних документів:

  • заяву на отримання кредиту, завірене уповноваженим представником організації;
  • копії статуту організації та установчого договору;
  • копія бухгалтерського балансу з відміткою про реєстрацію;
  • копія ліцензії або дозволу на комерційну діяльність.

Усі копії повинні бути завірені нотаріусом і фірмовою печаткою організації (особи підприємця).

Кому легше взяти кредит на бізнес

У відповідності з державним курсом на підтримку підприємництва найбільші банки з державною участю досить активно кредитують бізнес в стадії становлення. У порівнянні з «початківцями» підприємцями, у підприємства, працюючого досить давно і активно, набагато більше шансів отримати банківську позику. Відзначимо, що кредитні продукти сегментовані таким чином, що практично кожне підприємство може підібрати оптимальний кредит під свої економічні потреби.

Так, існують іпотечні кредити на розвиток, на купівлю основних засобів, автолізинг і т.д., а з іншого боку – мікрофінансові кредити. Цей напрямок розвивається все активніше.

Коли позика не підйомна …

Якщо вас не влаштував жоден кредит або ви хочете розвивати соціальну ініціативу, можна звернутися до пільгового кредитування. Такі позички видають спеціалізовані центри (агентства), що працюють спільно з великими держбанками. Якщо ваше підприємство пов’язане з інноваціями і високими технологіями, можна розглянути варіант бізнес-інкубатора.

У кожному разі отримати гроші на розвиток бізнесу набагато простіше, ніж на його відкриття з нуля. Головне – знайти максимально вигідний для вас варіант і не полінуватися вивчити різні пропозиції.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?