Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як отримати іпотечний кредит за кордоном

Багато українців люблять проводити відпустку за кордоном і навіть купують нерухомість, щоб приїжджати туди частіше. Покупка квартири в інших країнах є відмінним вкладенням коштів, ознакою високого статусу і багатства. Деякі громадяни вважають, що нерухомість за кордоном краще дорогої іномарки. Існує міф, що в країнах Європи все дуже дороге. Але, як показує практика, нерухомість в Києві не дешевша.

clip_image002

Котедж на березі моря в європейських країнах коштує стільки, скільки в Києві двокімнатна квартира. Однак необхідну суму ще потрібно накопичити. Якщо грошей на покупку нерухомості за кордоном немає, слід скористатися іпотечним кредитом, причому не російським, а європейським. Слід врахувати, що у зв’язку зі світовою фінансовою кризою деякі країни заморозили свої програми кредитування для іноземців або істотно підвищили річні процентні ставки по них.

Експерти відзначають, що в Україні багато коштує не тільки нерухомість, а й позики. Тому дорогі кредити для європейців нашим співвітчизникам здаються вигідними. Громадянам України відмовлять в оформленні іпотеки в Греції та на Кіпрі, а Німеччина та Іспанія підняли процентні ставки на 1-2% на рік. У Франції ставки за іпотечним кредитом складають близько 2-4%, а у Великобританії – 3-5%. Наприклад, наші банки пропонують позики зі ставкою 18-22% в рік, в які також включаються страхові поліси і різні складнощі при оформленні.

Популярні країни для отримання іпотеки

Останнім часом популярна нерухомість у сонячній Болгарії. У цій країні досить низькі ціни на нерухомість, хороший клімат і транспортна інфраструктура. Наприклад, у Бургасі, який є одним з найбільших міст цієї країни, можна купити квартиру за 20 000 євро площею 53 кв. метра, а котедж недалеко від моря площею 170 кв. метрів за 110 000 євро.

Раніше така популярність пояснювалась вигідними умовами по кредитах. Однак після кризи все змінилося. Зросли відсоткові ставки до 7-9% на рік, але все ж це нижче, ніж ув українських банках. А максимальний термін за іпотечними позиками тепер складає всього 10 років. Оскільки населення в Україні звикло погашати кредити достроково, то такого терміну буде достатньо. Але банки Болгарії проти цього, тому за дострокове погашення передбачений штраф. Іноді він становить близько 5% від залишкової суми боргу.

Іспанія також досить популярна у співвітчизників. Нерухомість коштує значно дешевше, ніж у Німеччині, Греції, Італії та Франції. Процедура оформлення іпотеки досить проста, а вимоги до потенційних позичальників прийнятні.

Для отримання іпотечного кредиту в Іспанії потрібен не надто великий пакет документів:

  • закордонний паспорт;
  • довідка про рівень доходу, перекладена на іспанську мову;
  • контракт на покупку нерухомості в країні.

Річна ставка в іспанських банках становить 4-6% на рік, а максимальна сума по іпотеці коливається в межах 50-70% від вартості нерухомості. Термін позики порадує – до 20 років. Дострокове погашення можливе, але доведеться сплатити штраф у розмірі 0,5-1% від залишку боргу. Найближчим часом уряд Іспанії планує внести правки до законодавства, згідно з якими кожен іноземець може отримати дозвіл на проживання після покупки нерухомості вартістю від 500 тисяч євро. Цінова планка висока, але в інших країнах отримати дозвіл на проживання складніше.

Також популярна нерухомість у Німеччині. Однак початковий внесок за іпотечним кредитом в Німеччині повинен бути не менше 50% вартості квартири.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?