Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як отримати гроші від збанкрутілого страховика?

«Що ж робити, якщо ваша страхова компанія банкрут? Спочатку хотілося б сказати пару слів про те, які вимоги встановлені законодавством для страхових компаній. Так, згідно зі ст. 30 закону України «Про страхування», мінімальний розмір статутного капіталу страховика, залежно від виду страхування, коливається від 1 до 1,5 млн євро, також страхова компанія зобов’язана мати свій гарантійний фонд.

Якщо ж коштів із статутного капіталу страхової компанії та гарантійного фонду не вистачило для покриття вимог кредиторів (страхувальників), і страхова компанія все ж визнана судом банкрутом і розпочато ліквідаційну процедуру, то у страхувальників є тільки 30 днів з дня опублікування в офіційному друкованому органі оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство, для подачі письмової заяви з вимогами до страхової компанії, а також документів, що підтверджують такі вимоги (рішення суду про стягнення страхового платежу зі страховика, договору страхування, докази настання страхового випадку, тощо).

При цьому, всі договори страхування, укладені страховою компаній, за якими страховий випадок не настав до дати прийняття рішення про банкрутство, припиняються, а страхувальники мають право вимагати повернення частини виплаченої страховику страхової премії пропорційно різниці між строком, на який було укладено договір страхування. І строком, протягом якого фактично діяв договір страхування.

У разі визнання страхової компанії банкрутом, у страхувальників є тільки 30 днів, щоб подати письмове заяви з вимогами до страхової компанії.

bigЯкщо страховий випадок настав до дня прийняття господарським судом постанови, про визнання страховика банкрутом, страхувальники мають право вимагати страхові виплати.

Згідно зі ст. 31 закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», вимоги кредиторів за договорами страхування до страховиків відносяться до першої черги, які в свою чергу розділятися в наступному порядку:

  • в першу чергу – вимоги за договорами особистого страхування, в яких страховий випадок настав;
  • у другу чергу – вимоги фізичних осіб за іншими договорами страхування, в яких страховий випадок настав;
  • у третю чергу – вимоги за договорами особистого страхування, за якими страховий випадок не настав;
  • в четверту чергу – вимоги фізичних осіб за іншими договорами страхування, за якими страховий випадок не настав;
  • у п’яту чергу – вимоги юридичних осіб за іншими договорами страхування, в яких страховий випадок настав;
  • у шосту чергу – вимоги юридичних осіб за іншими договорами страхування, в яких страховий випадок настав.

Окремо хотілося б згадати про договори страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів. Згідно з п. 41.2 закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів», моторне транспортне (страхове) бюро України за рахунок коштів фонду страхових гарантій здійснює страхові виплати страхувальникам у разі недостатності коштів та майна страховика, який визнаний банкрутом.

Таким чином, у разі визнання страхової компанії банкрутом, вимоги страхувальників, крім вимог по страхуванню цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, можуть бути задоволені в рамках процедури банкрутства страховика за рахунок продажу його майна. Вимоги страхувальників по страхуванню цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів можуть бути задоволені моторним транспортним (страховим) бюро України за рахунок коштів фонду страхових гарантій ».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?