Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як отримати фунти стерлінгів в Україні?

Якщо відкрити картковий або поточний рахунок в доларах або євро в одному з вітчизняних банків не становить проблем, то з фунтами стерлінгів ситуація набагато складніша. Де і на яких умовах можна відкрити банківський рахунок в англійській валюті.

У лютому поточного року Укрексімбанк запустив випуск міжнародних платіжних карт Visa і MasterCard в фунтах стерлінгів. Відкриття карткового рахунку та комісія за обслуговування карткового рахунку становить 300 гривень.

Користуватися пластиком можна протягом 2 років. Комісія за поповнення картки відсутня незалежно від того, здійснюється дана трансакція в українському банку або іноземною.

Так як своєю Постановою від 3 березня 2015 №160 регулятор заборонив видачу іноземної валюти за платіжними картками, зняти свої кошти з рахунку в банку можна тільки у гривневому еквіваленті, але не більше 150 тис. грн. одночасно.

При цьому комісія за переведення в готівку складе 1,8%, але не менше 5 грн. (З яких 0,8% – комісія за зняття коштів, а 1% – комісія за конвертацію валюти). Цією ж карткою без проблем можна розраховуватися в українських магазинах. У цьому випадку комісія від розрахунків дорівнюватиме комісії за конвертацію, і складе 1%.

imageІнші вітчизняні фінустанови поки не пропонують платіжні картки у фунтах стерлінгів, але надають можливість відкрити поточний рахунок у цій валюті. Так, в ТАСкомбанк безстроковий поточний рахунок у фунтах стерлінгів можна оформити всього за 30 гривень. Оплата за обслуговування рахунку передбачена тільки в тому випадку, якщо клієнт протягом року не здійснив за рахунком жодної прибутковою або видаткової операції, і дорівнює розміру залишку коштів на рахунку, але не більше 100 грн.

Комісія при поповненні рахунку становить 0,5% мін. 2 грн. Якщо рахунок поповнює третя особа, яка є клієнтом даного банку, комісія складе 1% мін. 2 грн. Якщо мова йде про безготівковому зарахуванні коштів з рахунку, відкритого в іншому банку України або будь-якої країни світу, то плата за переказ складе 0,75% від суми переказу.

Отримати свої гроші на руки можна в касі банку. При цьому, якщо ви знімаєте суму до 25 тис. грн., комісія не стягується. Якщо ж вона перевищує зазначену суму, то дорівнює 0,75% від розміру трансакції. Пряма конвертація в гривні, як у випадку Укрексімбанку, тут не передбачена. Якщо Вам потрібна національна валюти, отримавши фунти потрібно підійти до каси і здійснити обмін. Комісія при таких валютообмінних операціях не стягувати.

При відкритті поточного рахунку в англійських фунтах стерлінгів в Райффайзен Банку Аваль потрібно сплатити 100 гривень. Рахунок є безстроковим і часто використовується для здійснення переказів. Зарахування коштів на рахунок здійснюється безкоштовно, але при їх знятті стягується комісія в розмірі 1%, але не менше 1 фунта стерлінгів.

Отримати кошти в касі банку можна у валюті рахунку, але не більше 15 тис. грн. на добу згідно обмеженням регулятора. Здійснення прямої конвертації в національну валюту, як і у випадку з ТАСкомбанк, неможливо.

Відкрити поточний рахунок у фунтах можна і в ОТП Банку , але от тільки скористатися цими грошима потім буде проблематично. Сплативши 80 гривень, клієнт отримує рахунок в трьох валютах: гривні, доларах і євро. Щоб додати ще одну валюту (фунти стерлінгів), потрібно доплатити ще 10 гривень. Зняття фунтів стерлінгів з рахунку в касі банку умовами співпраці з ОТП Банком не передбачено. Клієнт може використовувати кошти тільки для здійснення безготівкових розрахунків.

Для цього, насамперед, потрібно буде підключити послугу інтернет-банкінгу (підключається на 5 років, коштує 250 грн.),а потім вже з її допомогою перевести гроші на картковий рахунок у фунтах стерлінгів, відкритий в іншому банку. Комісія за таке перерахування становить 1% від трансакції, але не менше 450 грн. Так що цей варіант є більш складним і витратним.

Як бачимо, рахунки в фунтах стерлінгів ще не настільки популярні і затребувані в Україні, щоб мотивувати банки вивести на ринок достатню кількість цікавих пропозицій. У той же час список гравців ринку, що пропонують відкрити депозит в англійській валюті, поповнюється.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?