Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як оскаржити кредитну історію?

Якщо ви активний користувач банківських продуктів, то рано чи пізно у вас може з’явитися необхідність оскаржити свою кредитну історію. Наприклад, якщо банк відмовляє вам в отриманні кредиту, а ви впевнені, що являєтесь абсолютно надійним позичальником.

Чи існує вона

Щоб дізнатися свою кредитну історію достатньо звернутися в будь-яке відділення банку зі своїм паспортом і попросити надати вам список бюро кредитних історій, в яких зберігаються відомості про вас. Але цю послуга буде платною.

Через деякий час ви отримаєте відповідь про те, в яких конкретно бюро шукати вашу історію. Але може статися і так, що у відповіді вам скажуть, що дані по позичальникові відсутні. Це означає, що ви ще жодного разу не брали кредит, або не давали своєї згоди на формування кредитної історії.


Кредитне бюро

Після того, як ви отримаєте списки бюро, в кожне з них потрібно відправити окремий запит. Справа в тому, що якщо ви брали кредити у різних банків, то частини кредитної історії опиняться в різних кредитних бюро.

Звернення можна подати трьома способами:

  • Особисто прийшовши в бюро з паспортом;
  • Відправивши завірену нотаріусом заяву у вільній формі поштою;
  • Звернувшись в банк.

Майте на увазі, що один раз на рік ви маєте право на отримання кредитної історії абсолютно безкоштовно (але не через банківську установу). Наприклад в Приватбанку така послуга (запит іде в Українське національне бюро кредитних історій) коштує 45 грн. А запит зробити можна з інтернет банкінгу або через термінал.

Як оскаржити історію

Отже, якщо при перевірці історії ви виявили помилку, можна її оскаржити. Наприклад, в базі даних є ваш однофамілець, і його кредити (в тому числі всі прострочення і невиплати) через неуважність співробітників потрапляють до вас у кредитну історію. Вина не ваша, але страждаєте саме ви.

Щоб оскаржити історію треба:
1. Написати відповідну заяву із зазначенням помилкових даних;
2. Завірити свій підпис у нотаріуса;
3. Направити запит поштою на адресу БКІ, в якому знаходиться Ваша кредитна історія.

Ви також можете звернутися в організації, що співпрацюють з цим БКІ у вашому регіоні і заповнити форму для заперечування при особистому зверненні. У цьому випадку заповнення форми буде платним, але зате не потрібно завіряти підпис у нотаріуса.

Бюро 30 днів буде проводити перевірку інформації, а потім повідомить вам про своє рішення. Якщо заява позичальника підтверджується, то БКІ оновлює кредитну історію, якщо ні – залишає без змін. Але відмова має бути мотивованою і позичальник може оскаржити його в суді.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?