Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як оплатити комунальні послуги без комісій

Незважаючи на зростаючу популярність послуги з оплати комунальних послуг через Інтернет-банкінг, далеко не всі банки можуть запропонувати її своїм клієнтам. Водночас, важко уявити собі більш зручний спосіб оплатити регулярні платежі. Про переваги і недоліки послуги порівняно з оплатою через касу банку, безпеки платежів, а також про найбільш вигідні тарифи.

clip_image001У кожному разі, якщо клієнт оплачує рахунки ЖКГ через Інтернет-банкінг, він додатково захищений протоколами інформаційної безпеки банку. Якщо клієнт оплачує рахунки на сайті компанії-одержувача або на сайті компанії-концентратора рахунків, він несе додаткові ризики, такі як: використання реквізитів платіжної картки у відкритому доступі. Крім того, у разі оплати через Інтернет-банкінг банк зі свого боку несе зобов’язання з перерахування коштів згідно з регламентом. Крім того, оплата через Інтернет-банкінг зручніше, оскільки дозволяє відразу побачити залишок на карті, легко вибрати карту, якою клієнт хоче заплатити.

Що стосується супутнього сервісу, для деяких компаній, на сайті розроблений калькулятор. Клієнту необхідно тільки внести показники лічильників і система зробить розрахунок суми до оплати згідно з діючими тарифами. Також за фактом оплати у клієнта є можливість роздрукувати квитанцію, яку можна завірити печаткою в будь-якому відділенні банку. Для деяких операторів, які не прив’язані до введення показань лічильників, працює також білінг, тобто автоматичне отримання суми заборгованості по особовому рахунку у оператора.

Оплата послуг ЖКГ через Інтернет є дуже важливим і затребуваним напрямком бізнесу для будь-якого платіжного Веб-сервісу. Комунальні послуги в свій час послужили базою для розвитку і такого великого проекту, як платіжний сайт Smartpay, який з 2005 року надає можливість Інтернет-розрахунків всім бажаючим. З його допомогою по одному ідентифікатору (особовий рахунок абонента, адресі і прізвищу) можна сформувати повний список всіх нарахувань клієнта і виконати одним платежем оплату всіх комунальних послуг.

Щодо питань безпеки на сайті Smartpay спочатку ведеться робота тільки з чіповими платіжними інструментами, а саме з картами НСМЕП, структура інформаційної безпеки для яких була реалізована і введена в експлуатацію безпосередньо Національним Банком України.

На ринку комунальних платежів зараз найбільш поширені два варіанти – комісією обкладається або платник, або постачальник послуги. За замовчуванням і своєрідним правилом «хорошого тону» є другий варіант, коли комунальне підприємство бере на себе всі витрати за РКО, надаючи своїм клієнтам можливість проводити розрахунки, не витрачаючи свої гроші.

Розмір даної комісії визначається індивідуально з кожним підприємством, при цьому, як правило, форма власності не грає принципової ролі.

Станом на другий квартал 2014р. середні комісії з постачальників лежать в діапазоні 2-4%. У разі, якщо постачальник не досягає з банками домовленості з виплати комісійних за надання послуги прийому платежів, то в цьому випадку банк встановлює комісію для платника. Кожен банк, як правило, робить це самостійно, відповідно до своєї тарифної сітки, при цьому середня комісія з платника знаходиться в районі 3% від суми платежу.

Крім спеціальної захищеної версії особистого кабінету (ідентифікація відбувається по ПІН-коду карти, як при платежі), в якій доступні всі чеки та квитанції по всіх картах абонента, на сайті доступні інформування через Twitter, ряд дуже затребуваних послуг по роботі з електронними валютами (операції поповнення гаманця і виведення безпосередньо на карту НСМЕП), вчинення адресних переказів по всій території країни (за системою Укрпошти), покупка залізничних квитків в режимі on-line і багато іншого.

Тарифи на проведення комунальних платежів за допомогою Інтернет-банкінгу, з фіксованою комісією.

Банк

Комісія за один платіж, грн

Райффайзен Банк Аваль

без комісії

Банк Кредит Дніпро

без комісії

Альфа-Банк

без комісії

Надра Банк

без комісії

VAB Банк

без комісії

ОТП Банк

без комісії

Фідобанк

без комісії

Дельта Банк

до 3000 грн. без комісії більше – 5 грн

Дочірній Банк Сбербанку Росії

0,5 грн. (на користь компаній-партнерів вартість відрізняється)

Фінанси та Кредит

0,5 грн. (на користь компаній-партнерів, в основному, це – всі київські компанії)

UniCredit Bank

1 грн.

Південний

1 грн.

Укрексімбанк

2 грн.

Златобанк

2-5 грн.

Universal Bank

4 грн.

Укргазбанк

9 грн. (обмежений перелік ЖКГ-партнерів)

Тарифи на проведення комунальних платежів за допомогою Інтернет-банкінгу, з плаваючою комісією.

Банк

Комісія за один платіж,% від суми

ПриватБанк

без комісії, якщо регулярний платіж, інакше 1% мін 3 грн.

Промінвестбанк

без комісії, якщо платіж до 10000 грн., більше -2% мін. 500 грн.

Перший Український Міжнародний Банк

без комісії на користь компаній-партнерів, інакше 0,3%, мін. 5 грн.

ВТБ Банк

0,1% мін 2 грн. максимум 300 грн.

Credit Agricole

0,9% + 2 грн.

Джерело: Prostobank.ua

2 Responses to Як оплатити комунальні послуги без комісій

  • брехня!!! Райффайзен Банк Аваль, Фідобанк ваабще не берут коммуналку

    • Можливо з часу публікації статті були зміни, але по горячій лінії запевнили, що беруть.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?