Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як онлайн-заявки поповнюють бази даних банків?

У більшості заявок на отримання кредитної картки або кредиту готівкою, які дозволяють почати процес оформлення кредиту, не відходячи від свого комп’ютера, існує обов’язкова умова: згода на обробку особистих даних. Так на що ж погоджується клієнт, ставлячи галочку в цьому полі?
Перш за все, відсилаючи заповнену анкету, позичальник погоджується на термін, протягом якого банк має право обробляти отриману інформацію, навіть в тому випадку, якщо фінустанова відмовить йому в оформленні кредитного продукту. В деяких банках такі терміни вимірюються роками.
«У разі відмови банку у видачі кредиту клієнт дає згоду строком на 5 років на обробку та використання його персональних даних в цілях інформування про нові кредитні продукти і банківські послуги, що надаються банком»,
– читаємо в угоді, яку має прийняти клієнт, що відправляє заявку на отримання кредитної картки від Альфа-Банку .

clip_image002

«У разі відмови банку у видачі кредиту клієнт дає згоду строком на 5 років на обробку та використання його персональних даних в цілях інформування про нові кредитних продуктах і банківських послугах, що надаються банком», – знаходимо ідентичну умову при заповненні заявки на сайті Банку Траст .
«Відправленням online-заявки даю свою згоду на обробку (збір, реєстрацію, накопичення, зберігання, адаптування, зміну, оновлення, використання, поширення, знеособлення, знищення) персональних даних протягом строку правовідносин між мною та Банком, а також 50 років з моменту закінчення правовідносин між мною та Банком, Які були / будуть отримані Банком з будь-яких джерел у процесі взаємодії зі мною … », – виявляємо ще більш довгий термін в заявці ВТБ Банку .

clip_image004

Але і це не межа. Адже Вашу згода на обробку особистих даних може мати безстроковий характер. «Заповнивши анкету Клієнт підтверджує свою повну та безумовну безстрокову згоду на здійснення АТ «БАНК РЕНЕСАНС КАПІТАЛ» (далі Банк) і (або) третіми особами за завданням Банку збору, обробки, зберігання, використання, поширення отриманих від Клієнта його персональних даних … », бачимо в угоді на сайті банку Ренесанс Кредит.

Разом з цим, заповнюючи онлайн-заявку, що вимагає дозволу на обробку персональних даних, в деяких випадках клієнт дає свою згоду на проведення будь-яких перевірок, які фінустанова вважає необхідним.
«Заповнюючи дану анкету клієнт підтверджує, що надана інформація є повною і достовірною і погоджується, що банк має право перевіряти інформацію, надану в даній анкеті, і проводити такі перевірки, які банк вважає необхідними. Зокрема, клієнт уповноважує банк зв’язуватись у зручний для банку час з роботодавцем клієнта для перевірки і отримання будь-якої необхідної інформації », – читаємо в умовах оформлення онлайн-заявки на отримання кредитної картки в Альфа-Банку.
Також потенційний позичальник може погодитись з тим, що банк не зобов’язаний інформувати його про передачу його даних третім особам.
«Клієнт підтверджує, що він ознайомлений з правами, що стосуються персональних даних, і цим підтверджує, що Банк та інші треті особи звільнені від зобов’язання направляти Клієнту письмове повідомлення про права, мету збору даних та осіб, яким передаються його персональні дані», – бачимо в умовах банку Ренесанс Кредит.

clip_image005

Тут же виявляємо, що клієнт «також підтверджує свою повну згоду для передачі йому інформації, в т.ч. СМС повідомлень (в т.ч. рекламного характеру) про наступні акції / комерційні пропозиції Банку і т.д., без будь-яких обмежень за територією, часом та способом використання, і таке використання жодним чином не відшкодовуватиметься Банком та / або будь-якою третьою особою ».
Але заповнення онлайн-заявки не завжди вимагає від потенційного позичальника згоди на обробку його персональних даних. Подібна умова відсутня, наприклад, при заповненні анкети на отримання кредитки від ПриватБанку , Банку Глобус. В цьому випадку банк отримає право на обробку Ваших персональних даних тільки якщо Ви оформите кредитний продукт.

У деяких банків згоду на обробку персональних даних представлено дуже коротко. Так, заповнюючи заявку на отримання кредитної картки в банку ПУМБ потрібно поставити галочку біля «Згода на обробку персональних даних», а для тих, хто замовляє кредитку на сайті Банку Михайлівський – біля «Я згоден з умовами передачі інформації».
У кожному разі, вся Ваша особиста інформація захищена ЗУ «Про захист персональних даних», в якій мовиться, що Ви маєте право знати про місцезнаходження, призначення і найменування бази; отримувати інформацію про умови надання доступу до персональних даних, зокрема інформацію про третіх осіб, яким передаються ваші персональні дані; пред’являти вмотивовану вимогу проти обробки Ваших персональних даних органами державної влади, органами місцевого управління при здійсненні повноважень, передбачених законом.
Тому, якщо, на Вашу думку, персональні дані обробляються незаконно, Ви маєте право вимагати їх знищення.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?