Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як оформити споживчий кредит під заставу автомобіля?

Навіть незважаючи на фінансову стабільність, у людей часто виникають непередбачені життєві ситуації, для вирішення яких терміново потрібно досить велика сума грошей. В даному випадку фізичні особи приймають рішення про участь у кредитуванні, завдяки якому отримають можливість отримати на руки необхідні кошти.

Умови

Для того щоб стати клієнтом фінансової установи та взяти участь у такому виді кредитування, власникам автомобільного транспорту необхідно знати, на яких умовах вони зможуть отримати необхідну суму позикових коштів:

 • Автотранспортний засіб повинен бути оцінений експертами, які видадуть письмовий висновок і озвучать його ринкову вартість.
 • При встановленні суми кредиту фінансові установи керуються статтями Цивільного кодексу і відштовхуються від оціночної вартості автомобіля.
 • Передане в заставу авто має бути застраховане, його вузли і агрегати повинні перебувати в робочому стані.
 • В автомобільному транспорті повинна бути встановлена сучасна система сигналізації.


Оформлення споживчого кредиту під заставу автомобіля в банку

Щоб оформити банківський продукт, за яким необхідно передати в заставу автотранспортний засіб, фізичні особи повинні діяти в певній послідовності:

Подати анкету-заяву, в якій вказується персональна інформація.

Очікується відповідь від керівництва фінансової установи.

Проводиться експертна оцінка автомобільного транспорту. Під час обстеження авто вивчається його технічний стан і визначається ринкова вартість на момент оформлення кредиту.

Передається банку зібраний пакет довідок і документів.

Складається кредитна документація, яку необхідно підписати кожный зі сторін і передається в заставу особистий транспорт позичальника.

Клієнту видається на руки графік щомісячних платежів, які можна проводити через будь-яку платіжну систему.

Погашається кредитна програма і забирається з застави автомобільний транспорт.

Сума, на яку варто розраховувати

Власники автотранспортних засобів, які вирішили взяти участь у кредитуванні, повинні розуміти, що передаючи фінансовій установі в заставу цінне майно, вони можуть розраховувати на досить велику суму позики.

У більшості випадків ціна кредитного продукту безпосередньо пов’язана з оціночною вартістю заставної машини.

Вона може стартувати від 10000 гривень і досягати декількох сотень тисяч ( але не більше 70% -80% ринкової вартості авто).

Здійснити безпосередній вплив на величину споживчого позики можуть наступні фактори:

 • наявність постійної роботи;
 • терміни кредитування;
 • рівень платоспроможності;
 • бездоганність кредитної біографії і т. д.

Процентні ставки

У кожній фінансовій установі індивідуально встановлюють процентні ставки за такими кредитними продуктами.

Власники автотранспортних засобів, які хочуть передати їх кредиторам в якості застави, повинні будуть регулярно оплачувати відсотки, що нараховуються за користування позиковими засобами:

максимум – 60,0% і більше;

мінімум – 25,0%.

На який термін банки видають кредит?

Термін дії кредитних програм, оформлюваних під заставу автомобільного транспорту, може варіюватися від 3-х місяців до 7-ми років.

У процесі складання кредитної документації кожен позичальник повинен реально оцінити свій рівень платоспроможності, і вирішити за який час він зможе виконати взяті на себе фінансові зобов’язання.

Плюси і мінуси

Банківські продукти, при оформленні яких фізичні особи повинні передати в заставу свій особистий автомобільний транспорт, мають масу переваг:

 • можливість отримати велику суму грошей;
 • можливість експлуатації позичальником заставного автотранспорту;
 • доступні процентні ставки (якщо на термін кредитування автотранспортний засіб буде передано на зберігання банку, то ставка може бути істотно знижена) і т. д.

До недоліків такого виду кредитування можна зарахувати великий пакет документації, участь у страхуванні, обмеження за віком позичальників автотранспортних засобів, короткі терміни кредитування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?