Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як оформити кредит на розвиток малого бізнесу

Безліч людей в усьому світі мріють про відкриття своєї справи, але, як правило, їх зупиняє відсутність необхідних знань, навичок, досвіду, невпевненість у собі, а також відсутність стартового капіталу. Найбільш цілеспрямовані в цьому випадку займають гроші у знайомих, друзів чи багатих родичів або ж беруть гроші в банку, що, звичайно, краще, тому як позика грошових коштів у родичів або ж знайомих приводить до ускладнення відносин у майбутньому (у більшості випадків), а робота банку заснована на суто діловому співробітництві.

clip_image002

Відомо, що в Японії і Європі відсоток кредитів, виданих на розвиток малого бізнесу становить приблизно 30-35%. У нас же цей показник коливається на рівні 1%. Ця цифра робить ймовірність успішного взяття кредиту на розвиток своєї справи мінімальною. Банки на просторах нашої батьківщини з величезною недовірою ставляться до підприємців, які бажають запустити або розвивати свій невеликий бізнес, особливо якщо бізнес цей з нуля або підприємець має мало досвіду.

Вся справа в тому, що в перший час прибутку швидше за все у вас не буде або ж він буде на самому мінімальному рівні, що дозволяє покривати лише поточні витрати. Отже, ваша подальша платоспроможність по кредиту спочатку буде викликати у банку великі сумніви.

Отримати кредит на розвиток бізнесу не легше, ніж отримати кредит на його відкриття . Однак банк з радістю дасть вам кредит, якщо у вас є солідний досвід. Історія ваших успіхів і отримання прибутку в ході розвитку ваших попередніх бізнесів зіграє тут ключову роль.
Як же все-таки домогтися того, щоб банк пішов назустріч вам і Вашій справі?

Застава та підтвердження джерела доходу

Якщо ви налаштовані більш ніж серйозно, то першим розумним і логічним кроком буде отримання довідки, яка підтверджує наявність у вас джерела доходу, який дозволяє платити по кредиту. Інший спосіб запевнити банк в серйозності ваших намірів – це порука. У разі надання вами застави банки зазвичай набагато охочіше йдуть на операцію.

Але підводний камінь надання майна в заставу полягає в тому, що банк буде враховувати в кращому випадку 70-80% його реальної ринкової вартості. Тобто тут набагато вигідніше буде продаж з отриманням 100% вартості. На продаж квартири можна зважитися тільки в тому випадку якщо є в наявності інше житло. Варто обмовитися, що банки віддають перевагу нерухомості, автомобілям або цінним паперам.

Поручитель

Ще однією істотною перевагою при отриманні кредиту може стати поручитель. Поручитель – це людина, яка надасть банку документи про те, що він зможе виплатити кредит за вас, якщо ви раптом опинитеся нездатні це зробити. До поручительства зазвичай вдаються люди, які не мають свого майна для застави або додаткового джерела доходів, що дозволяє справно виплачувати кредит.

Бізнес план

Бізнес-план – це по суті єдиний документ, який здатний показати банку, піде справа чи ні. На підставі грамотності, детальності і продуманості бізнес-плану можна оцінити всі ризики і рентабельність бізнесу, тому до створення та розробки цього документа треба підійти з усією серйозністю.

Кредитна історія

Дуже важливим моментом при видачі кредиту буде ваша кредитна історія. Банки зазвичай дуже ревно ставляться до того, чи немає у вас в минулому заборгованостей по кредитах і прострочених платежів. Якщо такі все-таки є, хоча це і вкрай небажано, слід написати пояснювальний лист з точним зазначенням причин того, чому кредит не був погашений вчасно.

Власні кошти

Серйозність ваших намірів покаже і те, що ви хочете і готові вкласти в проект частку власних коштів. Добре, якщо їх буде хоча б 25%. До таких клієнтів банки ставляться з великою довірою.

Зовнішній вигляд і освіта

Солідність клієнта завжди справляє на банкірів незабутнє враження. Тому навіть якщо у вас немає пристойного костюма і телефону, то краще взяти всю необхідну екіпіровку в оренду або ж позичити у друга. ваша спеціальність і рівень освіти також є гарантом подальшої платоспроможності по кредиту, тому як саме вони будуть показниками того, що ви точно знаєте, що робити з виданими вам грошима.

Проте навіть у разі відмови банку найголовніше завдання для починаючого підприємця – це впевненість у собі і майбутньому своєї справи. Пам’ятайте, що багато відомих бізнесменів декілька разів починали бізнес, прогоряли і починали знову з нуля, багато хто навіть втрачали статок і заробляли його знову. Тому відмова банку – це зовсім не привід для паніки, як не привід для паніки єдина двійка, отримана в школі. Правильним буде спокійно вивчити причини відмови, зробити все можливе, щоб їх виправити, і звернутися за кредитом знову, можливо, вже в інший банк.

Якщо ж банки наполегливо відмовляють вам у наданні кредиту, то можна пошукати альтернативу і звернутися, наприклад, до приватних інвесторів або в так званий кредитний кооператив.

У будь-якому випадку, ваша власна віра в успіх визначає і готовність інших допомагати вам в реалізації ваших задумів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?