Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як оформити кілька кредитів одночасно?

Скільки не говорять фінансові консультанти про те, що кредити варто оформляти обачно, що варто в першу чергу турбуватися не про те, чи видадуть чергову позику, а про те, як ви його будете погашати, здається, що всі ці рекомендації – не більше ніж порожня трата слів. Деяких українців навіть криза нічому не навчила – вони так само цікавляться можливостями оформлення кількох позик у різних кредиторів. Однак самі кредитори, здається, уроки кризи сприйняли правильно.

Будь-який вид кредиту – це завжди ризик і для банку-кредитора, і для позичальника. Тому наявність двох позик, природно, призводить лише до збільшення ризиків. Тут виникають цілком закономірні запитання. Чи можливе одержання двох позик одночасно в одній, або різних кредитних організаціях? Чи має позичальник можливість отримати позикові кошти для погашення кредиту, який був узятий раніше. Офіційно отримати дві позики в один і той же час цілком реально, але для цього необхідно дотримуватися ряду певних умов. До того ж, позичальник повинен мати достатній для виплати кредитів рівень доходів.

clip_image002 Крім того, не потрібно намагатися обдурити банк – він без зусиль зможе дізнатися про одночасне зверненні для оформлення позики в інші кредитні установи. У процесі перевірки всіх наданих потенційним позичальником документів, банк обов’язково запитує інформацію про кредитну історію клієнта, при цьому кредитна організація отримує відомості про кількість і дати всіх раніше зроблених запитів інших банків в Бюро кредитних історій.

При оформленні кредиту позичальник, крім подачі заяви, заповнює відповідну анкету, а також надає кредитору відомості про наявність всіх виданих раніше і непогашених позик. Позичальник, природно, несе повну відповідальність за надання неправдивої інформації, це, у свою чергу, підтверджується його підписом на документах. Кредитна організація в будь-якому випадку отримає достовірні відомості, нехай навіть через якийсь час.

Тому фінансові експерти рекомендують позичальникам повідомляти банк про наявність всіх непогашених позик і про одночасне зверненні за позиковими коштами в інші кредитні організації. Якщо позичальник володіє достатнім для повного погашення позики рівнем доходу, то в цьому випадку більшість кредитних організацій, швидше за все, ухвалять позитивне рішення, і він без особливих проблем зможе офіційно оформити кілька позик в одному банку або ж різних.

Оформити позикові кошти у двох кредитних організаціях одночасно, або два кредити в одному банку, можливо при дотриманні наступних умов:

  • По-перше, загальні щомісячні витрати на виплату кредитного боргу не повинні становити більше 45 відсотків від суми щомісячних, одержуваних позичальником доходів;
  • По-друге, у позичальника повинна бути стабільна, і до того ж високооплачувана робота;
  • По-третє, необхідна наявність досить тривалою і бездоганною історії кредитування;
  • По-четверте, позичальник повинен надати в якості забезпечення виплати позикових коштів якесь ліквідне майно або декількох поручителів, які, в свою чергу, повинні не мати інших зобов’язань за своїми чи чужими позиками в будь-якій кредитній організації.

До того ж, важливою умовою є достовірність і так звана прозорість усіх наданих відомостей. Крім цього, банки цікавляться зовнішнім виглядом потенційного позичальника, станом його здоров’я, наявністю утриманців, стабільністю організації, в якій він працює і іншими другорядними факторами.

Якщо позичальник мав бездоганну репутацію при погашенні першої позики, а на сьогоднішній день має відмінне фінансове становище, то він не викличе недовіри у банку і той, у свою чергу, надасть додаткові позикові кошти, причому за доволі привабливих для позичальника умовах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?