Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як обійти обмеження за безготівковими платежами на суму від 150 тис. грн.

З 1 вересня набула чинності обмеження на безготівкову оплату товарів і послуг на суму понад 150 тис. грн. Тепер всі покупки, вартість яких перевищує цю суму, повинні відбуватися в безготівковій формі за допомогою банківських рахунків. Але для тих, хто не хоче «світити» свої витрати, є досить багато способів обійти це обмеження.
Тепер купівлю житла або дорогої машини можна буде здійснити, тільки відкривши рахунок у банку. Але оформлення поточного рахунку не безкоштовно. Додаткові витрати спричинить зарахування та зняття коштів. У середньому, відкриття рахунку в банках варто 20-100 грн., Комісія grivna_200_88x88.jpg.aspxза зняття 0,5-1% від суми. При цьому вже зараз прогнозується підвищення тарифів банків на обслуговування рахунків на тлі збільшення попиту.
Правда, у покупця або продавця, який не має наміру платити додаткові комісії, або просто не хоче показувати свої реальні витрати, є кілька способів не користуватися банківськими послугами.
«Наприклад, розстрочка платежу, розрахунок з кількома спільними власниками товару, переклад грошової вимоги і / або емітування векселя», – розповідає Єгор Штокалов, адвокат юридичної компанії «Алексєєв, Боярчуков і партнери».

Суть обмеження полягає в тому, що в один день по безналу можна проплачувати суму не більше 150 тис. грн. При цьому договір, повинен бути оформлений на суму проплати. Попросту сказати, щоб здійснити покупку на суму понад 150 тис. грн. і не відкривати банківський рахунок, необхідно щодня проводити платежі на меншу суму, і скласти декілька договорів. Правда, при великій кількості готівкових розрахунків збільшується ризик грабежу.
Також можна розбити потрібну суму на кілька частин і проплатити декільком контрагентам. Наприклад, якщо покупець бажає придбати квартиру, яка знаходиться у спільній власності. У цьому випадку можна поділити вартість житла між власниками, окремо укласти договір і заплатити кожному з власників.
Є ще один варіант: передати право вимоги. Але цей метод досить ризикований. Наприклад, хтось повинен певну суму грошей покупцеві, який укладає з продавцем договір купівлі-продажу на суму понад 150 тис. грн. При цьому покупець може поступитися продавцю свої права на борг. У підсумку покупець купує товар, а продавець отримує готівку частково від покупця і частково від боржника покупця.
Або можна оформити покупку в лізинг. Так, лізингові платежі можуть бути розбиті на суму до 150 тис. грн. в строк погоджений сторонами.

Як обійти обмеження на готівкові платежі понад 150 тис. грн.

Розстрочка платежу

Розбити суму на кілька частин і передати в один день кільком контрагентам

Передати право вимоги

Купівля в лізинг

При цьому до покупцям і продавцям, які прямо порушили дану норму, можуть бути застосовані суворі санкції. «У порушника буде проведено перевірку, за результатами якої він буде притягнутий до адміністративної чи кримінальної відповідальності, в залежності від розміру заподіяної шкоди», – застерігає Єгор Штокалов.
Але, швидше за все, багато українців не будуть використовувати подібного роду виверти. Більшість оплат товарів і послуг буде проходити згідно з нормами НБУ, тим більше що майже у кожного є картковий або поточний рахунок у банку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?