Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як не стати жертвою шахраїв при купівлі автомобіля

Сьогодні автомобіль став доступний завдяки автокредитуванню. Тепер не треба роками відкладати гроші, щоб купити вподобаний автомобіль. Достатньо мати паспорт, прописку і постійний дохід. Взяти автокредит можна безпосередньо в автосалоні, що значно спрощує процедуру оформлення кредиту. Але при цьому існує велика ймовірність стати жертвою шахрайства. Щоб цього уникнути, розглянемо найпопулярніші способи обману в автосалонах.

clip_image002

Шахрайство кредитних експертів

Одним з найпоширеніших видів шахрайства при оформленні автокредиту є обман кредитних експертів, що працюють в автосалоні. Кредитний експерт, отримавши схвалення від банку на кредит, повідомляє покупцеві, що йому відмовлено в отриманні кредиту. Після вашого відходу кредитний експерт оформляє на ваше ім’я автомобіль, користуючись вашими паспортними даними та підписом. Про оформлений на вас кредит ви дізнаєтеся тільки тоді, коли вам будуть дзвонити з банку з вимогами погасити заборгованість. Щоб цього не сталося, будьте уважні при оформленні кредиту, при підписанні не залишайте порожніх місць, перекреслюючи їх.

Продаж автомобiля під виглядом нового

Дуже часто бувають випадки продажу вживаного автомобіля в кредит. При цьому покупець про це не підозрює і платить гроші як за новий автомобіль. У такій схемі беруть участь зазвичай дві особи – автосалон і СТО. Навіть самий непривабливий старий автомобіль можна привести в гарний стан. Однак всі дефекти неможливо усунути. Перед покупкою автомобіля необхідно уважно його оглянути на предмет пошкоджень. Це можуть бути потертості на кермі, ременях безпеки або килимках для ніг. Також автосалони пропонують безкоштовне технічне обслуговування на тривалий термін. Це необхідно для того, щоб не розкрився справжній стан автомобіля на інших СТО. Тому варто насторожитися, якщо при покупці даного автомобіля вам пропонують безкоштовне техобслуговування на довгий період.

Підміна комплектації автомобіля

Буває така ситуація, що при первинному огляді автомобіля вас все влаштовує, і ви йдете оформляти автокредит, а в цей час вам готують машину. Але за час оформлення документів вам можуть змінити комплектацію автомобіля на дешевшу, наприклад, поміняти литі диски на звичайні або імпортну сигналізацію на вітчизняну. Тому важливо при підписанні договору подивитися, чи є в ньому пункт, який вказує яка стоїть комплектація на купленому автомобілі.

Як вибрати автосалон

Для того, щоб не попастися на вудки шахраїв, необхідно грамотно підійти до вибору автосалону. Слід ретельно ознайомитися з рекламними проспектами, які інформують вас про достоїнства різних автосалонів, вибирайте тільки офіційних дилерів. Зверніть увагу на те, як довго працює автосалон, його репутацію та відгуки інших покупців. Не менш важливим є його місцезнаходження. Віддавайте перевагу тільки тим автосалонам, які знаходяться в центрі міста, а не на його околиці. Уточніть вартість автомобіля, який ви хочете купити. Вона повинна бути не нижче і не вище ринкової вартості.

Якщо вам не подобається обслуговуючий персонал автосалону або вам здається, що вони якось дивно поводяться, слід насторожитися і, можливо, вибрати інший автосалон. Перед покупкою автомобіля слід його оглянути на наявність дефектів, а також уважно перечитати умови кредитного договору. Найкраще вибирати автомобіль разом з людиною, яка добре розбирається в автомобілях, тоді різко зменшується ймовірність, що вас обдурять.

Дотримуйтесь цих нескладних правил і тоді ви зможете спокійно насолоджуватися новою покупкою без ризику стати жертвою шахрайства.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?