Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як не стати жертвою аферистів, при зніманні квартири?

«Ризики при зніманні квартири можна умовно поділити на дві групи: ризики, викликані недобросовісними діями агентств, і ризики, які виходять від власників квартири.

На сучасному ринку оренди нерухомості існують так звані інформаційні агентства, метою яких є обман клієнтів. Вони працюють за такою схемою. За невеликі гроші агентство надає інформацію про квартири та кімнатах, які нібито здаються. Насправді клієнт отримує список «липових» і застарілих контактів. Однак за умовами договору клієнт інформацію отримав і розраховувати на щось ще, крім марних роздруківок номерів, йому не доводиться.

Щоб уникнути такої ситуації, необхідно уважно вивчити договір. Якщо в ньому написано, що наймачеві надають послуги довідково-інформаційного характеру, таке агентство не несе ніякої відповідальності перед третіми особами. Агентство нерухомості, на відміну від інформаційного агентства, бере 100% від суми місячної орендної плати за квартиру, проте його послуги в кінцевому результаті гарантує вам bigодержання бажаного результату.

Якщо ви знайшли підходящий варіант, підійдіть до питання оформлення документів з усією серйозністю. На цьому етапі можна уникнути ризиків і не попастися на вудку аферистів.

По-перше, перед укладанням договору необхідно перевірити документи власника, що засвідчують його особу і право володіння квартирою (бажано отримати копію таких документів). Якщо житло перебуває у власності у декількох людей, обов’язково заручитеся їх письмовою згодою на ваше проживання в квартирі.

Ні в якому разі не можна передавати гроші або підписувати договір з людиною, щодо якої немає копій документів, що підтверджують його право власності, у якого немає нотаріально завіреної довіреності, що дозволяє укладати угоди з розпорядження квартирою (наприклад, нерідкі випадки, коли орендодавець називається дочкою, сином , чоловіком, батьком власника і так далі і намагається підписати з договір і отримати гроші, не показавши при цьому жодних документів та довіреності).

По-друге, укладаючи договір, в ньому необхідно прописати істотні умови, такі як: сторони договору, включаючи їх паспортні дані та адреси, вартість оренди, порядок оплати, порядок оплати комунальних платежів, наслідки поліпшення / погіршення характеристик квартири, порядок доступу до квартири її власника, термін, на який укладається договір. В інтересах обох сторін скласти акт прийому-передачі квартири, в якому детально описати, що і в якому стані перебуває в квартирі ».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?