Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як не «прогоріти» на автокредиті

Сьогодні взяти автомобіль в кредит стає все простіше і простіше, і звичайно, ця послуга користується особливим попитом. Але для того, щоб уникнути непотрібних розчарувань, рекомендується знати механізми і принципи, за якими працюють банки.

Є два варіанти придбання автомобіля в кредит. Перший полягає в отриманні кредиту через автосалон. Забігаючи трохи наперед, хотілося б додати, що цей спосіб найбільш зручний для покупця, так як вимагає набагато менше паперової тяганини. В автосалоні вам запропонують розглянути всі наявні автомобілі, ви зупиняєте свій вибір на моделі, консультанти розповідають вам про умови кредитування, які є у співпрацюють з автосалоном банків. Якщо ви згодні з умовами, менеджери при вас же оформлюють всі документи, після чого самі передають їх в потрібний банк, таким чином, звільняючи вас від біганини. Якщо ви хочете купити автомобіль без внесення первинного внеску в автосалоні нададуть вам повну інформацію про те, куди краще звернутися. Навіть при виникненні проблем з вашою довідкою про доходи, менеджери автосалону підкажуть кредитна установа, лояльно відноситься до таких підтвердними документами. Але будьте готові до того, що там процентна ставка за кредитом буде трохи вище.

Але повернемося до другого варіанту, коли ви відразу ж йдете в банк. Там ви знайомитеся з усіма існуючими пропозиціями, і в разі схвалення банку отримуєте кредит, на суму якого підбираєте собі машину в автосалоні. Можливо, що в тому банку, куди ви звернулися, умови виявляться більш вигідними, ніж ті, які б запропонували вам в автосалоні, але не варто списувати це відразу на жадібність. Слід знати, що автосалонам необхідно підтримувати свою репутацію на гідному рівні, а значить, вони співпрацюють лише з солідними банками, де відсотки, як правило, вище. З цієї точки зору більш розумним буде самостійно обійти банки, якщо у вас є час і бажання. Більш того, автосалонам все одно який банк дасть вам кредит, і не важливо чи працюють вони з цією кредитною установою. Іноді автосалони спільно з банками проводять акції, скориставшись якими можна непогано заощадити. Дія акції поширюється не на всі машини, але як знати, може бути, вам пощастить. Тому радимо бути уважніше.

Але на ділі виявляється, що взяти автокредит не так-то й просто, як може здатися. Це пов’язано в першу чергу з тим, що банки зовсім невипадково остерігаються різних махінацій і обманів. Статистика відзначає істотне зростання фінансових злочинів за останні кілька років. В одному з десяти випадків звернення в банк виявляється, що людина шахраював при подачі дані для отримання кредиту. І це тільки одна сторона медалі. Існує й інша проблема для кредитних організацій, яка полягає в неповернення. Такими злочинами промишляють цілі угруповання, в яких є фахівці з підробленими підписами і незаконного використання чужих паспортів. Після того, як кредит за чиїмось паспортом оформлений, і машина опиняється в руках шахраїв, вони продають її, щоб замести сліди. Всі наслідки в цьому випадку лягають на покупця автомобіля. А наслідком швидше за все стане конфіскація транспортного засобу службою безпеки банку. Буває і так, що хтось для своїх хороших знайомих оформляє кредит на себе під чесне слово, що всі платежі справжній позичальник бере на себе. Після отримання автомобіля знайомі пропадають, а по кредиту так чи інакше доведеться платити тому, на кого він числиться.

Існують кримінальні схеми наступного характеру: людина добровільно йде на отримання кредиту для злочинців за певну винагороду. Як правило, йдуть на таку авантюру алкоголіки і громадяни без певного місця проживання. Щоб банк повірив, що перед ними нормальна людина, у якого є достойна робота і дохід, добровольця з вулиці призводять до себе, навіть гарний одяг йому купують, тільки б не виникло ніяких підозр, а витрати ці все одно з лишком окупляться. З підготовленим пакетом документів підставна особа направляється в банк. Злочинці передбачають всі деталі, аж до того, що коли банк буде робити дзвінок на місце роботи позичальника, на іншому кінці дроту потрібний людина скаже, що необхідний людина в цій фірмі працює і одержує потрібний дохід.

Частково винні і самі банки. Вони самі привертають шахраїв, спрощуючи процедуру оформлення кредиту і роблячи все, щоб він був доступніше. В умовах високої конкуренції кредитні установи забувають про це заради перемоги на ринку і в підсумку свідомо ризикують.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?