Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як не переплачувати за кредит?

Для багатьох цілком природно є – звернутися за фінансовою підтримкою до друзів, сусідів, колег або родичам, коли виникає гостра необхідність. Але іноді вони допомогти не в силах, тоді постає питання про те, щоб зайняти у банку. Тільки якщо займаєш у рамках дружніх відносин вам не треба платити відсотки за користування чужими грошима, оплачувати комісії та страхування, а от у випадку з кредитною організацією – навпаки. І щоб якось мінімізувати ці витрати варто ще до оформлення кредиту ознайомитися з правилами, які дозволяють заощадити на майбутніх платежах. Про них я і розповім:

Правило № 1. Варто шукати пропозиції, що не припускають мінімальний пакет документів і оформлення в найкоротші терміни. Така доступність позики значно збільшує його вартість.
mat_15843Правило № 2. Постаратися знайти поручителя або ж принести в банк документи, наприклад на автомобіль, щоб оформити його в якості застави. Забезпечені кредити коштують дешевше.
Правило № 3. До звернення в банк варто вивчити на сайті кредитної організації повні умови кредитування з усіма комісіями та додатковими витратами. Іноді банки не вказують точний розмір комісій, а просто пишуть «відповідно до тарифів банку». Не варто лінуватися і потрібно постаратися знайти ці самі тарифи і прорахувати, наскільки дорожче з їх урахуванням обійдеться кредит. До того ж, сьогодні існує маса пропозицій без усіх цих поборів і з прийнятною процентною ставкою.
Правило № 4. Обов’язково зверніть увагу, чи є обов’язкова умова страхування життя і працездатності позичальника. Воно може відчутно збільшити кінцеву вартість кредиту.
Правило № 5. Краще оформляти кредит в банку, у якого є відділення або поряд з роботою або будинком. Якщо виникне ситуація, що в дату чергового платежу, ви не зможете дістатися до банку, то доведеться розщедритися на штрафні санкції. А заплативши через будь-який інший банк поштове відділення, потрібно буде сплатити також і грошовий переказ. При цьому ніхто не може гарантувати клієнтові, що кошти будуть вчасно зараховані на рахунок. І ми знову повертаємося до прострочення платежу.
Правило № 6. Не переплачувати за кредит можна також, погасивши його достроково повністю або частково. Благо таке право позичальника передбачено Цивільним кодексом РФ.
Правило № 7. Ще один варіант заощадити на кредиті – це знайти найвигіднішу пропозицію. Для пошуку таких як раз і існує кредитний калькулятор. Все, що потрібно для цього зробити – поставити цікаві параметри, найперші спливли в списку пропозиції та будуть найдешевшими.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?