Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як не бути ошуканим шахраями в фінансовій сфері (сюжет з Білорусі)

Кримінальні історії про фінансові піраміди ми сприймаємо як вже звичне явище в житті інших країн. Наприклад, Росії. Однак, і на тлі наших заспокійливих новин Білорусі про зростання надоїв і поголів’я свиней в країні блакитних озер стали прослизати подібні факти. Живемо-то, як кажуть, під одним небом.

Живучості Мавроді можна тільки позаздрити. Його то садять, то в міжнародні розшуки оголошують, а він продовжує робити свою справу. У Білорусі МММ проіснувала не довго. Торік «лавочку прикрили». По телебаченню мало не цілий тиждень показували сюжети про закриття офісу та затримання керівників філії. Чим же справа закінчилася?
За роз’ясненнями Infobank звернувся в МВС. У Головному управлінні по боротьбі з економічними злочинами відповіли, що людина, яка займалася розслідуванням, зараз у відставці. І взагалі – питання серйозне, з усіх питань звертатися в КДБ. У прес-службі відомства дали повну інформацію. Всі офіси МММ в нашій країні були закриті 16 березня цього року.

Рахунки арештовані. Шахраям вдалося отримати від довірливих громадян майже 800 мільйонів рублів. На даний момент кримінальну справу завершено. Ведуться слухання мінським міським судом. На лаві підсудних 13 осіб. Вони звинувачуються за статтею 233 частини 3 КК «незаконна підприємницька діяльність». У КДБ зазначили, що білоруське представництво МММ ніде не було навіть зареєстровано. Постраждали тисячі білорусів.
Тепер можна вільно зітхнути. Шахраї будуть у в’язниці. І якщо вже і будуть піраміди в Білорусі, то про МММ ми вже точно не почуємо. Тим не менш, ми вирішили пошукати МММ. А раптом? Здивуванню не було меж! Тоді як 13 шахраїв вже скоро, можливо, відправляться з лави підсудних відбувати термін, піраміда … продовжує діяти у нас в країні! Заходимо на сайт Мавроді і знаходимо список консультантів. Значні списки по Росії та Україні. А наприкінці Білорусь. Правда, чомусь названа «інші країни». Вказані два консультанта, з телефонами та електронними адресами.
Вирішили перевірити. Раптом застаріла інформація. З одним все зрозуміло. Номер наведено явно не білоруська. А ось у другого – «лайф». Дзвонимо. Кажуть з нами ввічливо, але якось неохоче. Просять надіслати лист на e-mail. Відправляємо лист з конкретним запитанням: хочемо розмістити 10 тисяч доларів на місяць-другий, і дохід теж відповідно в доларах отримати. Через хвилин 20 вже отримуємо відповідь:
«За вашою ситуації все зрозуміло. Але справа в тому, що в МММ кожна країна прив’язана до певної валютній зоні. Білорусь і Росія, наприклад, до російського рубля. Для того, щоб ви могли розмістити свої заощадження в доларах США в МММ, вам потрібно зареєструватися з певною країною, яка знаходиться в зоні долара.
Виберіть країну, з якою вам буде зручніше працювати. Врахуйте, що вам доведеться переводити учасникам з тієї країни за дорученням свої гроші. Рекомендую все ж зробити внесок у російських рублях. Але вирішувати вам. Просто справа в тому, що при перекладі такої суми, припустимо, в США вам тільки за переказ доведеться сплатити мінімум 12%, а це як-не гроші.
Що в даному випадку можу порадити вам. Зареєструватися з країною Росія. У Особистому Кабінеті МММ оформити ваш внесок у російських рублях. Коли прийде доручення на надання допомоги, просто домовтеся з учасником, в якій валюті йому передати гроші.
Тут же звичайно дивіться самі як вам зручніше. Рекомендую розмістити кошти на місячний 30% депозит. Ризики будуть поменше. До того ж, за внесок на таку суму вам в ЛК буде нарахований бонус у доларах США. Умови в системі для всіх однакові. І про гарантії. Немає жодних гарантій.
Якщо є питання – буду радий відповісти. Якщо потрібна допомога в реєстрації – буду радий допомогти. »
І підпис – Іван Іванов (ім’я змінено). Керівник МММ-2012, структура "Еталон Стабільності". Ось так – ні більше, ні менше – «Еталон стабільності»! Трохи пізніше з пошти консультанта градом посипалися листи. Явно вже підготовлені шаблони. Якісь вірші і цитати. Наприклад: «Анти-Дракон пожере Дракона. Це і стане початком Апокаліпсису »,« Працьовита бджола вміє зібрати мед і з гірких кольорів. Максим Богданович ».
Про нашу знахідку ми також запитали у прес-службі КДБ. У відомстві акцентували увагу на тому, що списки російських та українських консультантів складаються з десятків людей, а з білорусів там всього дві людини, причому один – явно в Росії.
Дії ж нашого консультанта носять явно незаконний характер. Якщо він просто консультує – це одне. А якщо він сприяє в залученні в піраміду – це вже злочин. Незаконна підприємницька діяльність.
МММ – піраміда класична. Схема проста. Гроші, природно нікуди не інвестуються. Просто перетікають з рук в руки.
Тих, хто знаходиться внизу піраміди, рано чи пізно чекає гірке розчарування. Ми спробували знайти і інші піраміди в Білорусі.
Недовгі пошуки в інтернеті вивели на ще одну цікаву структуру: TVI Express. Це вже не просто піраміда. Тут вам обіцяють не тільки надприбуток, а й втілення вашої мрії про шикарний відпочинок на кращих курортах.
Заплативши певну суму, ти потрапиш у якусь «чарівну» базу даних, що дає тобі шанс майже задарма купувати цілий комплекс туристичних послуг, минаючи посередництво турфірм.

piramida_dolar_500x585.jpg.aspx

Пропонувалися можливості бронювати квитки на літак, місця в готелях, круїзи, оформляти страховку, прокат авто. При цьому відпочинок повинен був обходитися набагато дешевше, ніж його пропонують турфірми. Головним козирем компанії, як підносили лектори, був подарунковий сертифікат на твоє ім’я, завдяки якому ти разів на рік отримував можливість відпочити всього за 10 відсотків від вартості проживання в найкрутіших готелях. Це коштувало всього 250 доларів.
Ще 25 доларів потрібно було заплатити за переказ грошей до Казахстану для реєстрації. Там, нібито, розміщувався головний офіс компанії. Причому, 250 доларами можна не обмежуватися, чим більше вносиш грошей, тим на більш високий рівень у піраміді просуваєшся, і відповідно, тим більше у тебе можливостей. Зрозуміло, заохочувалося різними бонусами залучення інших клієнтів. Окрім красивого відпочинку компанія обіцяла своїм клієнтам величезні заробітки, обчислюються тисячами доларів.
За різними даними, TVI Express залучила до своїх лав близько семи мільйонів чоловік по всьому світу. Діяльність компанії визнана злочинною в багатьох країнах, арештований її засновник – громадянин Індії Тарун тріхо, але кримінальну справу проти її представників у Білорусі досі не порушено. Хоча в інтернеті знайшлася інформація, що багато заяв щодо діяльності TVI Express розглядається у Партизанському РУВС столиці. Ми зв’язалися з начальником РУВС Максимом Свиридом. Але він, як з’ясувалося, вперше про це чує.
В інтернеті знайшлися посилання на сайт білоруського відділення TVI Express. Він заблокований, проте, знайшлося чимало сторінок у соцмережах. Судячи з вмесіте, TVI Express продовжує спокійно працювати.
За даними, які вдалося знайти в інтернеті, від діяльності компанії постраждали сотні білорусів. Невже у правоохоронних органів руки не дійшли?
Коштувати відзначити, що сьогодні фінансових пірамід в чистому вигляді майже немає. МММ в цьому плані – «класика». Той же TVI Express вже спробував звернути піраміду в красиву упаковку з готелями і пляжами. У Білорусі сьогодні без усякого побоювання діють і інші «упаковані» піраміди.
Emgoldex пропонує вкладати ваші заощадження в золоті злитки. Зрозуміло, «за найвигіднішою ціною без ПДВ». Результат який, здогадуєтеся? Правильно! Дірку вам від бублика, а не зливки! Всі ваші внески підуть на верхівку піраміди. І пиши-скаржся потім хоч до Мюнхена, хоч в Дубаї.
Спокійнісінько себе почуває в Білорусі та Gold line international. Тут простіше все, звичайно. У дусі Мавроді. Міжнародна каса взаємодопомоги. «Уявіть собі, що всі люди на землі дали вам по рублю. Їм це не складно, а ви станете мільярдером ». Логічно, звичайно, тільки якщо у когось рубль прибув – то у когось він відбув. Варто членство в організації всього 55 доларів.
А от у FFI вже фантазії побільше. Вони пропонують супер-добавку для автомобільного палива. І заробіток від 200 доларів на день. Зрозуміло, від продажів супер-добавки і залучення в систему інших людей. Як обіцяють представники FFI, добавка допоможе значно економити паливо.
Але судячи з численних відгуків в інтернеті, вона просто вбиває двигун. Інша автохімія цієї компанії взагалі небезпечна. Були випадки навіть галюцинацій від її використання. Що ж стосується заробітку, то тут FFI обійшла всіх. Зазвичай жертвами піраміди стають останні її учасники після ліквідації. Але лідери FFI не хочуть чекати кінця і, ймовірно, планують довге життя. Вони починають "кидати" відразу. Ось таке ноу-хау.
Звичайно, в Білорусі, на відміну від Росії та України, шахраї ведуть себе не так нахабно. Тим не менш, фінансові піраміди були, є і, найімовірніше, будуть.
Нацбанк свого часу запропонував внести поправки до Кримінального кодексу, що передбачають відповідальність за створення фінансових пірамід. Проте чомусь вони досі не внесено.
Схоже, порятунок потопаючих – справа рук самих потопаючих. Головне бути пильними і не попастися на вудку шахраїв. Як же розпізнати фінансову піраміду?
Нацбанк Білорусі на цей рахунок розробив спеціальну пам’ятку.

Ознаки фінансової піраміди:

* Пропонується дохід, який набагато вище середнього рівня з фінансового ринку в країні;
* Компанія не виробляє продукції, не надає жодних послуг;
* Виплачуються бонуси за залучення нових клієнтів;
* Договір складений так, що у випадку банкрутства компанії вкладникам нічого не виплачується, або договір не укладається зовсім;
* Не розкривається інформація про реєстрацію компанії, її керівництво, наявності ліцензії, фінансовому становищі.

Щоб не стати жертвою шахраїв:

* Вивчіть інформацію про діяльність компанії, її репутації, відгуки клієнтів;
* Зверніть увагу, щоб у договорі були зазначені зобов’язання та відповідальність сторін;
* Не віддавайте гроші, якщо що-небудь незрозуміло в договорі або договір укласти не пропонують.
Загалом, не втрачайте пильності. І не будьте жадібними. Занадто легкими гроші не бувають. А якщо вже попалися в пастку, звертайтеся таки до міліції. Бути може, там вам допоможуть.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?