Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як навчити дитину поводитись з грішми?

Яким чином найкраще організувати фінансове виховання дитини? Які прийоми корисні, а які не варто використовувати при вихованні?

Сформувати правильне ставлення дітей до грошей, не складно, якщо підходити до питання комплексно.

 1. Справою, а не словом. Перше, на що слід звернути увагу – це той факт, що діти чують до 20% того, що ми їм говоримо. Інші 80% інформації вони вбирають, дивлячись на те, як поводяться їхні батьки в тій чи іншій ситуації. Тому перш, ніж вчити дитину чого-небудь – в даному випадку фінансової грамотності – важливо подивитись на свою поведінку з боку.
 2. Почати з простоти понять. З раннього віку потрібно вчити дітей бачити взаємозв’язок речей, пояснювати, що таке гроші, що потрібно зробити, щоб вони з’явилися в гаманці, і як їх правильно витрачати.
 3. Довіра. Пояснюйте дітям, як правильно планувати бюджет і розставляти пріоритети, чому зараз важливо купити це, а не те, але при цьому довіряйте вибір дитини, вона не повинна відчувати себе нездатною грамотно розпоряджатись грошима.
 4. Практикувати. У міру дорослішання дитини введіть в його життя справжні гроші. Важливо брати дітей з собою в магазин – пояснювати, як правильно робити покупки, з часом дитина буде робити це самостійно, розуміючи і усвідомлюючи свої дії.
 5. Пластикова карта. У наш час широку популярність здобула можливість оплати послуг за допомогою пластикових карт. Банки пропонують своїм клієнтам можливість відкриття основної картки або додаткової картки для дитини до основних карткових рахунків батьків, (для цього потрібно надати ряд обов’язкових документів, якщо дитина не досягла 14-ти років, а так само окремий пакет документів для дитини від 14-до 16 років). Така карта дозволяє батькам контролювати витрати дитини за допомогою послуги смс-інформування, а так само встановленням ліміту на зняття грошей по карті. Дитина не може втратити гроші на пластиковій карті, їх у нього не віднімуть і не вкрадуть. Так що це зручно і безпечно.
 6. Поняття «комплекс бідності». Психологічний комплекс бідності в людях формується в ранньому дитинстві під впливом батьківської психології. Важливо пояснити дитині, від яких світоглядних установок залежить його майбутнє фінансове становище. Пояснити, що бідні, як правило, більш пасивні, залежні, менш цілеспрямовані та життєздатні, вони підпорядковані волі обставин, і не роблять ніяких спроб чинити опір, їм не притаманне внутрішнє бажання принципово змінити своє життя, немає достатнього інтересу до майбутнього. Більше того, таке положення в цілому для них комфортно – некомфортно зробити над собою зусилля і спробувати що-небудь поліпшити. Дитина повинна розуміти, як важливо відмовитись від негативних установок типу: «це дорого», «у нас немає грошей», «я не друкарський верстат». Замість цього прищепити дитині позитивні установки, прагнення жити так, як хочеться, бути активним, ставити перед собою цілі і досягати їх, бути організованим і впевненим у собі, своїх силах і своєму майбутньому.

13_01Адже не важливо, чи стане ваша дитина в майбутньому фінансистом або вченим, вчителем або художником, лікарем або музикантом, головне щоб малюк став успішною людиною, зміг знайти своє справжнє покликання, умів радіти життю і при цьому був упевнений у своїй фінансовій незалежності!

Яким буде світ у майбутньому – залежить від наших дітей! Ми ж можемо їх забезпечити всіми необхідними знаннями для того, щоб вони змогли впоратися з цією важливою задачею.

Коли починати вчити дітей поводитись з фінансами.

Фінансове виховання дитини, бажано починати в дошкільному віці. Ми вчимо дітей читати і писати ще до того, як вони переступають поріг школи. Чому ж багато хто вважає, що пояснити людині основні принципи поводження з грошима потрібно після того, як він почне свою трудову діяльність?

Розпочати навчати дітей поводитись з грошима дуже просто:

 1. Розмовляйте з дітьми, вирушаючи разом з ними за покупками. Коли ви йдете з дитиною в магазин за шкільним приладдям або подарунками до свята, обов’язково діліться з ним своїми думками з приводу цін і якості товарів.
 2. Визначте норму видачі грошей, і подаруйте дитині скарбничку. Видавайте дитині гроші на кишенькові витрати і переконайтесь в тому, що частину цих грошей вона буде відкладати. Скарбничка – один із способів навчити дитину стежити за тим, як росте його капітал.
 3. Допоможіть дітям визначити мету, для досягнення якої вони будуть відкладати гроші. Якщо дитина має чітку мету, це змушує її прагнути до здійснення мрії. Не важливо, що дитина хоче придбати – іграшку, велосипед або машинку – допоможіть їй зрозуміти, що вона отримає це лише в тому випадку, якщо зуміє відкласти потрібну суму.
 4. Залучайте дітей в обговорення сімейного бюджету і плануванні відпусток. Розкажіть їм про необхідність оплачувати комунальні послуги і про те, що кожна сім’я обов’язково повинна виділяти гроші на непередбачені витрати. Поясніть, що для того, щоб з’їздити куди-небудь на канікули, треба витратити гроші на придбання квитків, оплату готельних номерів і розваг.
 5. На власному прикладі демонструйте дітям, як слід ставитись до грошей. Навчіться обачно планувати сімейний бюджет і розумно відкладати кошти. Ознайомтесь з інформацією про те, як і куди найкраще вкладати гроші. Для цього ви можете скористатись інтернетом, а також послугами спеціальних агентств, що надають такого роду консультації.

І найголовніше – не робіть розповсюдженої помилки, видаючи гроші за те, що ваша дитина вимила посуд або по прибирала в кімнаті. Це сімейні обов’язки. І дитина в будь-якому випадку повинна їх виконувати. Інакше вона з малих років почне переносити всі відносини в матеріальну площину.

Важливо пам’ятати, що сьогоднішні діти – це майбутні учасники фінансового ринку, платники податків, вкладники і позичальники. Ось чому навчання фінансової грамотності доцільно починати в ранньому віці на початкових щаблях освітньої системи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?