Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як на 50 років потрапити в банківську базу даних?

Це зовсім не складно. Потрібно тільки заповнити онлайн-заявку на отримання кредиту і поставити галочку біля «Я згоден з …».
Тепер почати оформлення кредиту можна сидячи на дивані з ноутбуком. На сайтах більшості банківських установ можна зустріти анкету, заповнивши яку, вам залишиться тільки відвідати відділення, швиденько підписати договір і забрати кредитну картку або готівку. Але онлайн-анкета – це не профіль у соцмережах. Заповнивши її, ви даєте банку право на обробку ваших персональних даних і використання їх в цілях фінустанови.

zajvka_kredit_497x350.jpg.aspx

І не важливо, отримає клієнт бажаний кредит чи ні. «У разі відмови банку у видачі кредиту клієнт дає угоду терміном на 5 років на обробку та використання його персональних даних у цілях інформування про нові кредитних продуктах і банківських послугах, що надаються банком» – зазначено у умови оформлення онлайн заявки Альфа-Банку .
«Клієнт також підтверджує свою повну згоду для відправки йому інформації, в т.ч. СМС-повідомлень (в.т.ч. рекламного характеру) про наступні активностях / комерційних пропозиціях банку, без будь-яких обмежень за територією, часом і способом використання, і таке використання жодним чином не буде компенсуватися Банком та / або яким-небудь третім обличчям »- аналогічно прописується угоду в онлайн-анкеті банку Ренесанс Кредит.
Смс і інші способи інформування можуть викликати у сліпо «погодилися» клієнтів різну реакцію: від «О, знову цей банк! Набрид вже! »До« Ух ти! Який цікавий продукт з’явився! Добре, що я підписаний на розсилку! ». Це не так вже й страшно, як і те, що банк може використовувати інформацію про вас для якихось внутрішніх, в тому числі і маркетингових досліджень.
Але якщо ваша персональна інформація присутня в базі даних банку, існує ймовірність, що вона буде передана третім особам. «Ваші персональні дані можуть надаватися органам державної влади та місцевого самоврядування, а також підприємствам, установам, організаціям та фізичним особам, включаючи іноземних і фізичних осіб , відповідно до Закону України «Про захист персональних даних» та у відповідності з наданими Вами Згодою на обробку персональних і в порядку, встановленому чинним законодавством », – йдеться в угоді від Платінум Банку.
Про те, що ваші особисті дані передані іншій особі, вас ніхто інформувати не буде. Адже у багатьох угодах є пункт кшталт «Клієнт підтверджує, що надане їм згоду на обробку його персональних даних не вимагає здійснення банком повідомлень про передачі його персональних даних третім особам …».

Довгостроковість права банку на використання вашої особистої інформації також прописується в тексті угоди. Так, наприклад, в угоді ВТБ Банку читаємо «Відправленням online-заявки даю свою згоду на обробку (збирання, реєстрацію, накопичення, зберігання, адаптування, зміна, використання, поширення, знеособлення, знищення) персональних даних протягом строку правовідносин між мною та Банком , а також 50 років з моменту закінчення правовідносин між мною і банком … ».
А у банку Ренесанс Кредит бачимо «Заповнивши анкету Клієнт підтверджує свою повну та безумовну безстрокове згоду на здійснення АТ« БАНК РЕНЕСАНС КАПІТАЛ »(далі Банк) і (або) третіми особами за завданням Банку збору, обробки, збереження, використання, поширення отриманих від Клієнта його персональних даних … ».
Але варто пам’ятати, що ваша особиста інформація охороняється Законом України «Про захист персональних даних». Тому ви маєте право знати про місцезнаходження, призначення та найменування Бази; отримувати інформацію про умови надання доступу до персональних даних, зокрема інформацію про третіх осіб, яким передаються ваші персональні дані; пред’являти вмотивовану вимогу із запереченням проти обробки Ваших персональних даних органами державної влади, органами місцевого управління при здійсненні повноважень, передбачених законом.
Якщо дані обробляються незаконно чи недостовірні, ви можете вимагати їх знищення. Закон завжди стоїть на боці того, хто його знає, або намагається пізнати. Щоб у майбутньому не було подиву від того, що вам почнуть приходити різні повідомлення або ви дізнаєтеся, що ваші дані якимось хитромудрим способом потрапили в нехороші руки, не просто ставте галочку, щоб натиснути кнопку «Далі», а читайте те, що написано дрібним шрифтом або заховано в гіперпосиланні.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?