Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як можна убезпечити себе від зайвих витрат при розрахунку картами за кордоном?

При безготівковій оплаті товарів і послуг за кордоном можна використовувати будь-які платіжні картки міжнародних платіжних систем Visa і MasterCard. При розрахунку платіжною карткою, клієнт не сплачує жодних комісій і нічого не втрачає. Оплачується тільки сума покупки, а комісію Банку за досконалу операцію оплачує торговець.

При розрахунках за кордоном варто звернути увагу на курс конвертації валюти. При плануванні поїздки існує два можливих варіанти: перший – клієнт купує валюту і відкриває в певному банку валютний рахунок, тоді клієнт не втрачає на конвертації, якщо валюта розрахунку збігається з валютою картки. Другий варіант – клієнт використовує гривневий рахунок і при оплаті відбувається конвертація гривні в необхідну валюту (валюту bigрозрахунку). У цьому випадку необхідно заздалегідь поцікавитися в банку про процедуру конвертації. Найчастіше банки здійснюють конвертацію (при розрахунках ПК) за комерційним курсом, а деякі банки навіть стягують додаткову комісію за конвертацію. Найвигідніший варіант – це конвертація за курсом розрахунку НБУ , але таких банків в Україні одиниці.

Під час поїздки завжди виникає багато деталей, які краще передбачити заздалегідь. А оскільки більшість поїздок або подорожей планується завчасно, завжди є час на підготовку. Ось найважливіші моменти, передбачивши які розрахунки карткою за кордоном не підкинуть вам сюрпризів.

1. Складіть план поїздки і максимально передбачте всі покупки, які ви плануєте здійснити.

2. Визначте ту максимальну суму, яку плануєте витратити за кордоном.

3. Закладіть суму на непередбачені витрати, раптом вам захочеться якийсь дуже гарний сувенір, прикраса і т.д. Краще визначити цю суму заздалегідь, щоб потім спокійно витратити, а не метатися в сумнівах.

4. І, звичайно, потрібно обов’язково мати окрему картку для таких поїздок за кордон, куди ви можете покласти заздалегідь визначену вами суму коштів, яку із задоволенням будете витрачати, насолоджуючись поїздкою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?