Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як можна швидко накопичити гроші: 5 порад від експерта

Гроші є головним засобом платежу та основним двигуном більшості виникаючих в світі процесів: фінансових, економічних, політичних і соціальних. Кожна людина хоча б раз задавався питанням, що потрібно зробити, щоб накопичити велику суму – для якоїсь певної мети або просто так.

На цю тему написано безліч статей і книг, і практично кожен автор пропонує свої, ефективні на його погляд поради. Серед безлічі цієї інформації можна виділити кілька найбільш значущих і дієвих з точки зору практичного застосування – 5 порад від експерта. Наша стаття розповість про те, як навчитися правильно збирати гроші і не витрачати їх навіть при маленькій зарплаті.


Навіщо взагалі потрібно збирати гроші?

Напевно, кожен з нас хоч раз замислювався про те, як накопичити гроші на квартиру, машину або інші дорогі речі. Це здається дуже складним завданням, проте не все так погано. Багато людей навіть не замислюються над тим, куди йдуть їхні гроші і скільки заощаджень у них могло б вже бути, якби процес накопичення вони почали раніше. 

Для того щоб ідея нагромадження грошей реалізувалась успішно, потрібно орієнтувати себе на довгостроковий період, в ідеалі – робити це протягом всього трудового життя. Накопичені кошти дадуть їх власникові безліч переваг:

 • Впевненість у недалекому майбутньому – чим більше сума коштів, тим довше людина зможе не турбуватися про фінанси у разі втрати роботи або в іншій важкій ситуації.
 • Можливість отримувати додатковий пасивний дохід – це перевага виникає за умови правильного інвестування заощаджень. Прикладом може бути розміщення їх на депозитних рахунках або вкладення в цінні папери.
 • Додаткове пенсійне забезпечення. Замість того щоб чекати допомоги від держави (розмір якої не особливо великий), протягом трудового життя людина може сама подбати про свою старість.
 • Можливість дозволити собі дорогу покупку набагато раніше, ніж якби довелося збирати на неї з нуля. При наявності у людини певного запасу грошей не доведеться довго чекати, щоб отримати бажану річ.

Щоб отримати ці переваги, потрібно знати кілька моментів відносно вдалого накопичення грошей. При аналізі безлічі матеріалів на цю тему можна виділити 5 найбільш дієвих порад, як навчитися відкладати гроші і економити.

Порада № 1: мотивація і чітка постановка цілей.

Перед тим, як почати збирати гроші, потрібно знати, з якою метою це робиться. Мета повинна ставитися певна і конкретна:

 • купити машину, квартиру або інше майно;
 • зібрати гроші на покупку дорогого туру;
 • відкрити депозитний рахунок і отримувати відсотки;
 • накопичити дітям на освіту, весілля, придбання житла;
 • зробити внесок на пенсійне забезпечення і т. п.

Чим більш чіткою і реальною буде поставлена мета, тим легше стане її досягнення. Якщо є конкретна сума, яку потрібно накопичити, можна порахувати, скільки часу займе цей процес. Для цього варто розділити цю суму на величину грошових коштів, які орієнтовно можна буде відкладати щомісяця. Отриманий результат і буде тим терміном, протягом якого мета повинна бути досягнута.

Якщо орієнтовний термін занадто великий, то варто пошукати шляхи збільшення доходів: домогтися підвищення, знайти підробіток або роботу з більш високою заробітною платою.

Порада № 2: планування бюджету – запорука успіху

Для ведення бюджету можуть використовуватися як сучасні технології – спеціальні комп’ютерні та онлайн-програми, так і більш звичні способи – записи в зошиті. У будь-якому випадку варто обов’язково фіксувати розмір усіх надходжень, а також витрат. Аналіз останнього показника допоможе визначити, які покупки або витрати були зайвими, і виключити їх з майбутнього.

Порада № 3: розрахуйте відсоток щомісячних відрахувань

При плануванні бюджету потрібно виділити частину доходу, яка в обов’язковому порядку буде відраховуватися до накопичень. Цю суму найкраще відразу відправляти на рахунок (або в те місце, де зберігаються інші заощадження).

Як правильно відкладати гроші? Фінансисти рекомендують зробити обов’язковий розмір відрахувань рівним 10-15% всього доходу. Тим людям, які хочуть накопичити гроші в максимально швидкий термін, крім цих обов’язкових 10-15% варто відкладати ще 20-30% коштів, що залишилися. Точна цифра буде залежати від величини доходів – для когось посильним буде і 40%, а хтось навряд чи зможе економити і 10%.

Порада № 4: максимально обмежте контакт з грошима

Після отримання зарплати або інших грошових надходжень варто відразу розподілити всі кошти за статтями витрат. Ті, які потрібні на поточні потреби – харчування, оплату комунальних платежів, транспортні витрати – можна залишити. Решту краще прибрати з поля зору – відразу віднести в банк або хоча б просто сховати.

Перед походом у магазин не варто брати з собою значну суму – потрібно заздалегідь розрахувати, скільки приблизно знадобиться грошей на покупки, і покласти в гаманець саме стільки коштів. 

Порада № 5: змусьте гроші працювати

Накопичені гроші, навіть якщо їх сума невелика, бажано вкласти в вигідні проекти. Можливі інвестиції можуть бути двох видів:

Надійні – на них варто виділити близько 80% усіх вкладень. Вони не приносять високого доходу, однак відрізняються стабільністю і невеликими ризиками. Це можуть бути: банківські депозити, пайові інвестиційні фонди, купівля дорогоцінних металів або акцій надійних компаній.

Ризиковані – приносять набагато більший дохід, проте не відрізняються високим рівнем надійності. На них варто відвести 20% вкладень. Прикладом ризикованих інвестицій можуть бути: акції маловідомих компаній, бінарні опціони, ф’ючерси, хайп і т. Д.

Остання група інвестицій вимагає певних знань фінансового ринку, тому має сенс звернутися за допомогою в спеціальні посередницькі компанії.

Звичайно, не існує універсального рецепту, як накопичити гроші швидко – за тиждень або місяць середньостатистичному росіянину навряд чи вийде заощадити велику суму. Однак є кілька способів, як використовувати гроші максимально ефективно і прискорити процес накопичення:

 • Щоб зібрати гроші, потрібно знати, з якою метою це робиться.
 • Планування бюджету, контроль над доходами і витратами – головне правило успішного розпорядження грошима.
 • Варто виділити щомісячну частку доходу, яка піде на поповнення накопичувального капіталу.
 • Щоб не витрачати багато, не потрібно брати з собою в магазин великі суми грошей – без цього спокус стане набагато менше.
 • Збільшити суму накопичень допоможе їх інвестування: оформлення депозиту, покупка акцій або цінних паперів і т. п.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?