Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як можна домовитися з банком про зміну умов погашення кредиту?

«Згідно з правилами законодавства, за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов’язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов’язується повернути кредит та сплатити проценти (ст. 1054 ЦК України).

У позичальників, навмисно або поза їх волею, не завжди виходить виконувати свої обов’язки (повернення грошових коштів) за кредитним договором, що призводить до складних взаємин між кредитором і позичальником. Так, наприклад, у позичальників можуть наступити непередбачені обставини, що тягнуть негативний вплив на їх здатність забезпечувати вчасно та в повному обсязі виконувати свої зобов’язання по кредиту. У такому випадку, банки розробили свої індивідуальні підходи для спрощення системи повернення грошових коштів за кредитом.

Національний банк України підготував низку постанов, за якими банкам надані певні рекомендації щодо роботи з позичальниками, які мають заборгованість за кредитами, і потрапили в скрутне фінансове становище.

bigВраховуючи зазначені рекомендації, у кожного банку проведений ряд локальних документів для поліпшення стану повернення кредитів, а саме індивідуальні підходи до кожного позичальника. Серед яких: продовження строку погашення кредиту (за ініціативою позичальника), зміни графіка погашення і збільшення суми кредиту / ліміту кредитування, зменшення розміру щомісячного платежу, зміни та доповнення в умови кредитування за ініціативою позичальника при здійсненні реструктуризації і інше.

У разі необхідності реструктуризації позичальник сміливо може звернутися до кредитора-банку з такою пропозицією, оскільки будь-який кредитор-банк зацікавлений в поверненні своїх грошей, і піде назустріч своєму клієнту-позичальнику.

При оформленні реструктуризації кредитної заборгованості, банки зазвичай «вимагають» мінімальна кількість документів, ніж при оформленні самого кредитного договору. Наприклад, це може бути нова довідка про підтвердження доходів, про заняття будь-якою діяльністю, у разі якщо кредит забезпечений іпотекою – то довідка про стан іпотеки (перепланування).

При будь-якій ситуації може існувати «але», так і в правовідносинах між кредитором і позичальником при реструктуризації також існує «але». Так, наприклад, якщо банк погоджується тимчасово знизити процентну ставку по кредиту, в майбутньому позичальникові доведеться платити по кредиту набагато більше, ніж до реструктуризації, – щоб відшкодувати недоотриманий банком прибуток.

Позичальникам слід не забувати, що будь-які банківські операції повинні приносити прибуток банку ».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?