Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як легко відрізнити фальшиві гривні?

Беручи здачу з рук продавця, ми зазвичай перераховуємо купюри і йдемо далі. Але ж значення має не тільки кількість купюр, але також їх справжність. Відрізнити справжні купюри від підроблених не так вже й складно.
Національна валюта України має сімнадцять рівнів захисту. Тому, якщо уважно поглянути на купюру, можна легко зрозуміти, справжня вона чи ні: по водяним знакам, захисним стрічкам, рельєфному зображенню, яке відчувається на дотик і іншим захованим зображенням.
Як стверджують експерти УДСБЕЗ ГУМВС у Запорізькій області, найпростіший спосіб ідентифікації підробленої купюри – це подивитися на світло. На світлій стороні підроблених грошей часто відсутній мікродрук із зображенням портрета.

clip_image001

В іншому випадку мікродрук може бути присутнім, але зображення може бути спотворено.

clip_image002

Якщо купюра підроблена, на ній не важко побачити лінії від струминного друку.

clip_image003

Купюру номіналом 500 гривень можна перевірити по мікродруку трикутника з оком. На лицьовій стороні купюри в інфрачервоному світлі видно частину портрета Григорія Сковороди без обличчя (піджак, волосся і шия). Для людей зі слабким зором призначені герб (так званий OVI-номінал у вигляді ромба) праворуч від портрета, а також фрагменти слів «УКРАЇНА», «П’ЯТСОТ», частина великого номіналу і дві нижні точки тактильного опуклого знаку.
А під ультрафіолетом можна побачити блискучу стрічку, а також – додатковий знак з номіналом купюри. На підроблених такий знак відсутній.

clip_image004
clip_image005

А ось на 20-гривневій купюрі під ультрафіолетовим освітленням знаки відображаються в жовто-синьому кольорі.

clip_image006

А ось при застосуванні ультрафіолетового освітлення з високою температурою купюра взагалі ніби зникає.

clip_image007

Не забувайте також дивитись текст на купюрі. На підробках часто можна зустріти помилки в словах.

clip_image008

Крім цього, справжню купюру можна «почути»: вона має більш яскраво виражений хрускіт, ніж підроблена. Якщо запам’ятаєте декілька простих методів перевірки автентичності купюр і будете використовувати їх, отримуючи здачу, то ніколи не станете жертвою фальшивомонетників.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?