Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як купити квартиру в іпотеку

Сьогодні покупка квартири в іпотеку для більшості єдиний спосіб знайти власне житло. Квартира це мета, якої хочуть досягти багато. При цьому іпотека виступає засобом для досягнення даної мети. Щоб купити квартиру в іпотеку потрібно вирішити ряд питань і владнати не одне розбіжність у вимогах, які виставляють всі учасники угоди. Практично на кожному етапі оформлення квартири в іпотеку покупця чекати каверзи, «підводні камінці», тим або іншим способом пов’язані з «іпотекою».

Зважившись на оформлення іпотеки, пам’ятайте, що квартира є Вашою метою, а не банку. У нього наміри інші. Тому, при виборі банку потрібно брати до уваги його умови, адже є умови іпотеки, які ви можете змінити, проте наявні і такі, на які Ви вплинути не в силах.

article428Який би фінансовій організації ви не віддали б перевагу, починати слід з вибору іпотечного брокера або ріелтора, для того щоб Ви мали надійного помічника і союзника, адже цю сторону, що бере участь в угоді вибирає позичальник, а всіх інших – кредитна організація (страховиків, оцінювачів та т.д.). Однак ріелтора слід вибирати грамотного, щоб умів працювати з банками. Адже недосвідчений може підібрати квартиру, яка не влаштує ні банк, ні страхову компанію і сама покупка перетвориться на суцільну проблему.

Вибираючи фінансову установу слід задуматися не тільки над розміром відсотка, а й про спосіб надання грошей і часу їх надання. Адже є такі, які перераховують на рахунок продавця гроші, після оформлення продажу. Потрібно заздалегідь подумати, чи погодиться на такі умови продавець?

Наступний етап – пошук квартири. Знайти квартиру, яка влаштувати покупця не важко, проте вона повинна влаштовувати і банк, тобто відповідати його вимогам.

Четвертий крок – проведення оцінки квартири є необхідною умовою іпотеки, проте оцінити її можна по-різному.

Коли житло знайдено, документи зібрали, їх направляють на перевірку в страхову компанію і кредитну структуру. На даному етапі слід пам’ятати, що продавці будуть сприймати вас як покупця тільки, коли бажання купити квартиру в іпотеку, буде підтверджено якийсь грошовою сумою. Сума є символічною в порівнянні з вартістю житла, однак якщо документи в порядку, а квартира не влаштовує вибраний банк, то передоплату можна втратити.

Слід брати до уваги і те, що документи розглядаються не тільки банком, а і страховою компанією. Багато банків співпрацюють з декількома страховими компаніями, тому позичальник має вибір.

У випадку, коли банк згоден дати гроші, а страхова компанія незадоволена документами, то можливими є 2 варіанти:

  • коли фінансова установа підтримує співпрацю з декількома страховими компаніями, то позичальнику доступна можливість вибору: одна може відмовити, а інша застрахувати?
  • коли банк співпрацює з одного страховою компанією, її відмова є автоматичним відмовою банку. У такому випадку доведеться шукати інший банк. Якщо всі умови влаштовують, то укладається кредитний договір.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?