Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як купити квартиру в іпотеку: умови, нюанси, правила

Як отримати іпотеку на квартиру – складне питання. Вам необхідно знати, які документи надати банку, які його вимоги та умови, не кажучи вже про те, що витрати бажано розрахувати на кілька років вперед.

clip_image002[4]

Житловий кредит або іпотеку можна назвати найбільш серйозним і складним у всіх відносинах видом банківського кредитування, адже мова в даному випадку йде про покупку нерухомості і відверто великих грошових сумах. Оформлення іпотечного кредиту – процедура, пов’язана з безліччю труднощів, які виникають буквально на кожному її етапі. Як отримати банківський кредит на придбання власного житла, що називається, малою кров’ю і з найменшими витратами? Спробуємо коротко розглянути особливості та основні етапи оформлення іпотеки.

Що потрібно знати про іпотеку

Прийнявши зважене рішення про подання заяви в банк на іпотечний кредит, майбутній позичальник повинен визначитися з тим, на які умови, висунуті банками, він готовий піти, заради купівлі власного житла – дуже важливо спочатку грамотно розрахувати свої сили, щоб у майбутньому іпотека не перетворилася на справжню кабалу.

Після того як буде обраний ріелтор і кредитує банк, потенційному позичальникові необхідно буде розрахувати максимальну суму кредиту. Тут все впирається в розмір доходів, тобто, в офіційну зарплату (або ж напівофіційну – деякі банки дозволяють підтвердження доходів довідкою за формою банку). Візьміть до уваги те, що розмір щомісячного платежу по житловому кредиту повинен складати не більше половини від суми загального доходу – в іншому випадку банк навряд чи повірить у те, що позичальник здатний виплатити тіло кредиту і відсотки по ньому.

Враховуються банком також і характеристики кредитуемого житла – кредит дають далеко не на кожну квартиру (існує велика ймовірність того, що кредитні кошти не дадуть на покупку «гостинки», «малосемейк» і, кімнати в комунальній квартирі або інших видів житлової нерухомості, які не є гідним забезпеченням по кредиту). Успіх угоди буде також прямо залежати від тієї суми, яку позичальник готовий внести в якості початкового внеску – чим більшою буде ця сума, тим більш оптимістично банк подивиться на доцільність видачі такого кредиту.

Слід враховувати також і те, що оформлення іпотеки завжди пов’язане з безліччю додаткових витрат, які позичальник зазвичай не враховує – сюди можна віднести всілякі комісії за розгляд кредитної заявки, оформлення сейфу, страховку і багато інших.

Необхідні документи

Для розгляду кредитної заявки на іпотеку позичальникові доведеться зібрати достатньо значний список документів, крім того, іпотека, на відміну від звичайних споживчих та автокредитів вимагає ще й великого пакета документації по об’єкту кредитування. Окрім загальнообов’язкових паспорта та анкети-заяви, знадобиться довідка з місця роботи із зазначенням розміру заробітної плати (як правило, за період не менше 6 місяців), а також копія трудової книжки або витяг з неї, засвідчені поточним роботодавцем.

Також знадобиться свідоцтво про реєстрацію шлюбу, копія паспорта дружини або чоловіка, копія трудової книжки (або виписки з неї), а також ряд документів, наданих продавцем квартири, хоча вони звичайно потрібні вже на наступній стадії оформлення кредиту. Це копія паспорта, документи, що підтверджують право власності на нерухомість, довідки БТІ, свідоцтво про приватизацію, техпаспорт на придбану квартиру, довідка з ЖЕКу про відсутність заборгованості і т.д.

Претендент на іпотеку повинен бути готовий до того, що банк зажадає від нього довідку з психоневрологічного диспансеру, довідку про несудимість його та членів родини, а також ряд інших документів.

Після того як всі необхідні банком документи будуть зібрані, вони подаються на розгляд кредитної комісії. Строки розгляду іпотечних заявок в різних банках різні, але зазвичай вони не перевищують 15 календарних днів з моменту подачі. Якщо після закінчення строку кредитна комісія «дала добро» на іпотеку, можна приступати до пошуку житла, яке підходить під всі вимоги кредитующего банку, збору документів по об’єкту нерухомості (короткий список їх був наведений вище), його оцінку і оформленню договору купівлі-продажу.

Продаж квартири в іпотеку: деякі нюанси

Окремо варто згадати і деякі особливості продажу житлової нерухомості в іпотеку. Звичайно, у продавця квартири в даному випадку зазвичай не виникає таких масштабних проблем, як у людини, що її купує, однак і тут слід врахувати деякі «але».

По-перше, у разі продажу житла в іпотеку, її власникові доведеться зібрати ряд додаткових довідок. Особливо це стосується всіх документів, оформлюваних в БТІ, включаючи експлікацію, поверховий план і т.д. По-друге, тут банком будуть враховуватися деякі тонкощі, в тому числі, загальний термін володіння нерухомістю, а також наявність неповнолітніх власників. У цілому ж можна відзначити, що придбання житла в іпотеку є більш безпечним варіантом, природно, в тому випадку, якщо його покупець бере кредит в надійному і перевіреному банку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?