Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як купити квартиру в іпотеку і не пошкодувати про це

Покупка квартири в іпотеку – найпростіший спосіб отримати власне житло. Але лише на перший погляд. При уважному розгляді іпотеки виникає чимало запитань.

Головна проблема тих, хто хоче скористатися іпотекою, полягає в неможливості оцінки майбутніх доходів в довгостроковій перспективі. Як правило, житловий кредит видається на строк від 10 до 30 років. За менший час виплатити кілька мільйонів рублів з відсотками просто неможливо. Гарантувати, що ви можете заробляти стільки ж, скільки і зараз, неможливо. Цілком вірогідні і нові кризи, і раптове банкрутство підприємства, де ви працюєте, і банальне звільнення.

Вирішити таку проблему практично неможливо. Одного разу прийнявши рішення купити квартиру в іпотеку і реалізувавши його на практиці, ви надовго пов’язуєте себе з банком. При цьому ви навряд чи зможете заздалегідь передбачити несподіваний поворот власної долі. Але й переживати сильно не варто: багато банків йдуть назустріч своїм клієнтам і надають відстрочки по іпотечних кредитах. Правда, відстрочку ви зможете отримати лише при виплаті основного боргу, відсотки доведеться віддавати і в цьому випадку.

У разі, якщо доходи знизилися, і ви не можете виплачувати іпотечний кредит у тому ж обсязі, що й колись, ви можете скористатися такою ipoteka_na_komnatyпослугою, як рефінансування кредиту або реструктуризація боргу. У першому випадку ви переходите на іншу іпотечну програму, наприклад, з більш вигідними ставками, в іншому або тому ж банку, у другому випадку – просто збільшуєте термін кредитування.

Якщо купили квартиру в іпотеку, і згодом повністю позбулися доходів (а таке теж можливо), ви не втратите нічого, крім закладеного майна. В крайньому випадку, кредит разом з житлом, які ви купили і використовували в якості застави, можна продати. Звичайно, це не найкращий вихід з положення, але якщо іншої альтернативи немає, доводити справу до суду і продажу квартири з примусу приставів не варто.

Друга проблема – запорука при оформленні іпотеки. Особливо вона гостра у випадку, якщо оформляється іпотека без початкового внеску . Навіть якщо банк схвалив вашу заявку на кредит, це зовсім не означає, що ви зможете отримати іпотеку. До оформлення у власність купується вами квартири, навіть якщо ви маєте намір використовувати саме її в якості застави, вам необхідно надати банку рівноцінну заміну – таку ж квартиру, яка буде оформлена у вашу власність. Для тих, хто використовує іпотеку, це нерідко попросту неможливо. Тому перш, ніж займатися збором документів та іншими питаннями, необхідно уважно вивчити умови кредитування, проконсультуватися зі службовцями банку, дізнатися, як саме проходить оформлення договору. У випадку, якщо ви можете оформити квартиру у власність відразу після покупки, уточніть в банку, в які терміни ви можете надати документи і оформити заставу. Як правило, певний час для цього надають.

Купуючи квартиру в іпотеку, ви можете зіткнутися з ще однією перешкодою. Складною проблемою в майбутньому може стати більш висока ставка або сума щомісячного платежу. На сайтах багатьох банків і в офісах можна скористатися спеціальним іпотечним калькулятором, на якому можливо розрахувати суму платежів, термін кредитування, підсумкову суму, яку ви платите банку по основному боргу і відсоткам. Це зручний інструмент, що дозволяє оцінити свої можливості і вигідність кредиту, проте далеко не всі банки надають повну інформацію на етапі залучення клієнтів. У прагненні видати якомога більше кредитів, банки можуть приховувати деякі додаткові платежі і відсотки, які в подальшому відіграють важливу роль. Інформацію про це варто уточнити в самому банку перед підписанням договору. Консультанти і менеджери не можуть відкрито брехати, але навіть якщо вони будуть недоговорювати, всі додаткові платежі повинні бути прописані в договорі. Читати договір уважно потрібно в обов’язковому порядку, інакше ви ризикуєте опинитися не в кращому становищі.

Можливість дострокового погашення кредиту – ще одне питання, яке часто ставлять люди, охочі купити квартиру в іпотеку. Як швидко можна приступити до цього етапу, і чи можливо знизити витрати по мінімуму?

Зрозуміло, достроково погашати іпотечний кредит відразу ви не зможете. Всі банки без винятку встановлюють певний період, до закінчення якого ви не можете вносити більшу суму. Навіть якщо ви покладете на рахунок кошти, що перевищують суму разового платежу, залишок не будуть списувати.

Цілком імовірно, що банк зажадає додаткові гроші (комісію) за дострокове погашення, і це так само необхідно врахувати. Також варто врахувати і той факт, що часто банки вимагають комісії незаконно, і в судовому порядку їх можна буде оскаржити і повернути. Але спершу потрібно розібратися, як саме буде погашатися ваш іпотечний кредит.

Якщо ви коли-небудь брали кредити, ви повинні були бачити, що найбільшу частину перших платежів становлять відсотки, тому навіть якщо через п’ять років ви вирішили позбутися боргу достроково, ви навряд чи зможете зберегти значну суму.

Купити квартиру в іпотеку не так-то просто. Домігшись схвалення заявки та отримавши необхідну суму, ви можете зустрітися з самими різними проблемами, і про них варто знати заздалегідь.

Пам’ятайте, що брати іпотеку варто тільки в тому випадку, якщо ви впевнені в тому, що зможете її виплатити.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?