Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як купити банківське золото і де його вигідніше продати.

НБУ встановив ліміт на покупку золотих злитків в еквіваленті трьох тисяч гривень в день. Не менш клопітно і продати дорогоцінний метал. Тільки три банки з досліджених 20 лідерів ринку викуповують злитки. За грам золота вони пропонують від 557 до 583 гривень. Про те де вигідніше продати злиток: у банку, в ломбарді або на “чорному ринку”.

Президент Українського аналітичного центру

Обмеження НБУ на покупку золота на суму не більше трьох тисяч гривень за день фактично паралізувало роботу з банківським металом. Як результат, банки припинили і купувати злитки у населення, так як вони не можуть їх продавати частинами. Є спроби обійти цю заборону шляхом часткової покупки, але тільки якщо це золотий депозит. У цьому випадку, фізособа кожен день вносить по три тисячі гривень на золотий депозитний рахунок.

clip_image001

В цілому, складно зрозуміти логіку НБУ з цією забороною. Своїм рішенням регулятор фактично заблокував легальну роботу ринку банківських металів. Але при цьому має місце «чорний ринок» золотих злитків, де ціни встановлюють і заробляють «золоті» спекулянти.

Директор компанії FIBO України

НБУ доповнив свою постанову про обмеження купівлі валюти трьома тисячами гривень, поширивши його і на банківські метали. Тому купівля зливків, більшою вартістю стала неможливою на момент введення даного обмеження.

Інтерес до банківських металів, власне, як і до іноземної валюти зростає в момент нестабільної економічної ситуації в країні. Виходячи з того, що НБУ розширив введені раніше обмеження на купівлю валюти, і на купівлю банківських металів – можливо припустити, що попит на останні також зріс. Але, як показує практика, населення України все ж схильне переводити свої заощадження в іноземну валюту, так як цей вид має велику ліквідність. І лише після того як така можливість зникає, збільшується попит на банківські метали – як інструмент заощадження коштів, в умовах стрімкого знецінення національної валюти.

Згідно вимог чинного законодавства, можливо здійснювати продаж банківських металів виключно в сумі до 3 тисяч гривень, тобто тих злитків, вартість яких не перевищує встановлений ліміт.

Вартість покупки банками та ломбардами золотих банківських злитків 999 проби (10-грамовий злиток, виробник Umicore). Пропозиції відсортовані від найвищої вартості.

Ломбард Вартість покупки грн. / 1 гр. Експертиза золота Необхідні документи Контакти київських відділень, які надали дані Примітка
Банки
Фінансова ініціатива 583 Експертиза є Оригінал паспорта
ОТП Банк 559,8 Експертиза є Оригінал паспорта та сертифікат на злиток вул. Софіївська, 12
Фінанси і Кредит 557. Експертиза є Оригінал паспорта
Ломбарди
Гарант 510 Розпилювання Паспорт вул. Героїв Дніпра, 71 Оцінюють, як лом по 958 пробі
Найкращий ломбард 500 Експертиза є Паспорт,

права

бул. Перова, 15
Золотий Сундук 483,09 Розпилювання Оригінал паспорта, код та сертифікат на злиток вул. Маршала Тимошенко, 13-А
Благо 464,1 Хім. реактивами, 20 хв. Оригінал паспорта вул. Жилянська, 101 Оцінюють, як лом по 958 пробі
Аладдін 458,5 Хім. реактивами, 30 хв. Паспорт або водійські права вул. Саксаганського, 101, корп. У букві А, оф. (Кв.) Приміщення №19 Оцінюють, як лом
Компаньон 290 Експертиза є Оригінал паспорта вул. Депутатська, 15/17 Оцінюють, як лом по 958 пробі

* Експертиза золота у всіх ломбардах безкоштовна, ніяких супутніх витрат

Джерело: Prostobank.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?