Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як купити авто в розстрочку, отримавши безвідсотковий автокредит

Найбільш простий і швидкий спосіб придбати автомобіль – накопичити потрібну суму і віддати гроші відразу. На жаль, не у всіх є можливість зробити це, і більшість охочих купити машину звертається в банк і бере автокредит. Це не найдешевший спосіб : За кредитом вам доведеться виплатити трохи більшу суму, віддати банку відсотки в розмірі від 10 до 30% (в залежності від умов банківської програми) річних. А це – кілька десятків тисяч рублів переплати. Чи можливо взяти безвідсотковий автокредит? І де його видають? Ми вже писали про те, як купити авто без довідок та поручителів . Давайте розглянемо тепер і це питання …

На даний момент існує досить багато спеціальних програм автокредитування, розроблених банками спільно з автосалонами. Як правило, мова йде виключно про кредити на нові автомобілі.

По суті, безвідсотковий автокредит є розстрочкою, яка передається автосалоном банку: позичальник виплачує гроші банку.

0% річних – значить безкоштовно?

Деяким покупцям видається дивним, що банки можуть видавати безпроцентні кредити. Але це насправді так: із суми, виданої банком на покупку машини, ви, дійсно, не виплатите ні копійки за відсотками. Однак запастися грошима варто відразу.

По-перше, вам необхідно зробити початковий внесок. Його розмір залежить від вартості автомобіля (тобто суми, яку ви берете в кредит), обучение-вождению-автомобилятерміну кредитування, ваших особистих доходів та інших факторів. У деяких випадках мова йде про половину вартості машини.

По-друге, ви повинні будете застрахувати автомобіль. Як правило, вартість страховки становить до 10% від вартості автомобіля. Вам доведеться оформити поліс КАСКО та ОСАЦВ. При цьому, при оформленні КАСКО вам навряд чи можна буде вписувати до переліку осіб, допущених до керування автомобіля, більше трьох осіб. Можливі й інші умови, які будуть виставлені банком і страховою компанією. Компанію також швидше за все вам порекомендує банк.

По-третє, швидше за все, вам доведеться заплатити комісію за видачу кредиту.

Розмір пені досить високі. Як правило, при безпроцентний кредит банки намагаються компенсувати відсутність відсотків за допомогою інших способів.

Безвідсоткова розстрочка (факторинг)

Партнерські програми, за якими можна придбати автомобіль у кредит без відсотків, часто обмежують вибір покупця. Вам напевно доведеться обмежитися машиною певної марки і навіть моделі. Що робити, якщо вас не влаштовує такий варіант?

Вихід є – факторинг (безвідсоткова розстрочка), яким можна скористатися в автосалоні. В даному випадку ви звертаєтеся до продавця, вибираєте машину, виплачуєте досить великий перший внесок (до половини вартості автомобіля), після чого підписуєте договір на розстрочку з автосалоном. Виплачувати гроші і в цьому випадку доведеться на рахунок банку, але ви будете позбавлені від яких додаткових комісій і пені.

Який прибуток отримує банк від подібної допомоги салону і покупцеві?

Досить велику. Справа в тому, що банк віддає салону не всі гроші, а певну частину. Наприклад, при покупці машини вартістю в 100 тисяч гривень і первинному внеску в 50 тисяч, банк передає салону лише 60-70тисяч. При цьому покупець повинен виплатити банку всю суму. Що залишилися 20-30 тисяч, по суті, є тими відсотками, що бере банк за користування грошима. Ось тільки виплачує його не сам покупець, а автосалон.

Покупка авто в розстрочку досить вигідним для людини, яка збирається придбати машину, але тільки в тому випадку, якщо ви збираєтеся купити новий автомобіль і готові вибрати з того, що запропонує салон або банк.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?